Новият премиер на Великобритания Борис Джонсън ще бъде приет от кралица Елизабет II, след което официално ще встъпи в длъжност днес. До 25-и юли той ще трябва да представи и членовете на кабинета си.
Джонсън вече обеща Обединеното кралство да напусне Европейския съюз на планираната дата 31 октомври, дори това да означава Брекзит без сделка.
Анализатори коментират, че премиерът може да срещне трудности в това си намерение, тъй като парламентът е решен да не позволи напускане на Блока без споразумение.
Борис Джонсън обещава да работи за намаляване на данъците за бизнеса и за увеличаване на разходите за образование, и за отмяна на замразяването на заплатите в публичния сектор.
Също днес досегашният премиер Тереза Мей ще отговаря за последен път на въпроси на депутати в парламента.
Очакваното встъпване в длъжност на новия министър-председател на Великобритания е основна тема и за западни издания.
Борис Джонсън осъществи амбицията си. Но какво предстои за Великобритания, пита вестник „Гардиън“. Според изданието приоритет за новия премиер ще е сплотяване на Консервативна партия и осигуряване на Брекзит до 31 октомври.
Само броени мигове, след като стана лидер на торите, ЕС приземи плана на Джонсън за Брекзит, коментира „Индипендънт“ и публикува изказванията на двама представители на Европейската комисия - на първия заместник-председател на Европейската комисия Франс Тимерманс, че ЕС няма да предоговаря постигнатото с Тереза Мей споразумение и на еврокомисаря Витянис Андрюкайтис, че политици като Джонсън подкопават демокрацията с „евтини обещания“.
Борис Джонсън е моята британска версия, пише пък „Таймс“, цитирайки реакцията на американския президент Доналд Тръмп при избирането на консерватора. Следващият премиер на Великобритания и Тръмп може и да са добри приятели, но политическите различия остават, категоричен е вестник „Вашингтон пост“.
Борис Джонсън поема управлението на Великобритания, изпаднала в дълбока криза, пише „Ню Йорк таймс“.
„Уолстрийт джърнъл“ е убеден, че въпреки обещаното в победната му реч излизане на Великобритания от ЕС, от думите на Джонсън е проличало, че няма да е лесно да се спази този срок.
Въпреки всичко - партньор, извежда в заглавие по темата германският „Франкфуртер алгемайне цайтунг“, както и припомня, че в Брюксел нямат приятни спомени за Борис Джонсън. ЕС на 27-те трябва да покаже ясно на приемника на Тереза Мей, че за тях старото споразумение за Брекзит е трайно, се казва още в статията.
Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг поздрави Борис Джонсън с избирането му за премиер на Великобритания, предаде ДПА. „Великобритания е силен съюзник и очаквам с нетърпение да работим заедно с Вас, включително и по подготовката на срещата..
Фондовата борса в Лондон реагира на пръв поглед позитивно на избора на Борси Джонсън за нов лидер на Консервативната партия и за следващ премиер на Великобритания, докато британската лира се намира под нов натиск от продажби към двегодишното..
Бившият кмет на Лондон и двигател на Брекзит Борис Джонсън бе обявен днес за следващ премиер на Великобритания и нов лидер на Консервативната партия, съобщи „Скай нюз“. Той спечели вътрешнопартийни избори сред 160 000 членове на торите с 92..
Върхов пожар над 400 дка борова гора в района на надписа Балчик в Белия град. От обяд на 5 август огнеборците на районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението" - Балчик се опитват да потушат пламъците. Общо пет противопожарни автомобила и 15..
69-годишен мъж загина след тежка катастрофа, станала на разклона за село Тополи, съобщиха от полицията. 34-годишен шофьор, управлявал БМВ, минава в лентата за насрещно движение и се блъска в л.а "Сеат", в която е бил загиналият. Сигнал за инцидента е..
От община Варна разпространиха становище по повод брифинга на председателя на Общински съвет - Варна Христо Димитров и казаха, че се съмняват в мотивите за искане на правна яснота при обжалване на заповедта на кмета на града Благомир Коцев, с която той..
60 % ръст на немските пътници отчитат от летище Варна тази година. Всеки трети пасажер, обслужен на аеропорта, е от Германия. Тези данни представи директорът на летището Димитър Костадинов. Досега 300 000 германци са минали през летището, което обслужва..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната. Това обяви пред БНР главният икономист на КТ "Подкрепа" Атанас Кацарчев, предаде БНР. "Министерството..
Една от най-красивите плажни ивици у нас - тази край Шкорпиловци, където морето граничи с пясъчни дюни, иглолистни и широколистни гори, се превръща в незаконен паркинг и зона за шофиране на АТВ-та - действия, които унищожават растителните..
Обмисля се възможността за рехабилитация на трасето, което довежда вода от язовир "Камчия" до Варна. Това каза управителят на ВиК - Варна Веселин Русев, който допълни, че градът би изпаднал в критична ситуация, ако съоръжението аварира. Трасето е с дължина..