Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обучават брокери на недвижими имоти за получаване на държавно свидетелство

| обновено на 06.10.19 в 10:54

Обучение на брокери на недвижими имоти, организирано от Национално сдружение недвижими имоти, се провежда тази събота и неделя в Радио Варна. Учебната програма е насочена към брокери с по-кратък практически опит, както и за всички останали, които имат нужда от повече теоретични знания. Програмата има и подготвителен характер за бъдещо валидиране на знания за получаване на държавно свидетелство за трета квалификационна степен по професия „Брокер“, специалност „Недвижими имоти“. Темите днес са „Икономически аспекти на недвижимите имоти“ и „Оценка на недвижимите имоти“. Лектор е д-р Анна Господинова, преподавател в Икономическия университет и сертифициран оценител на недвижими имоти.

Ангел Соколов работи като брокер от 2012 година. "Пазарът е вълнообразна линия - една част от хората, които купуват, се изтеглят, а други - идват. В момента българите са повече със способност да купуват, чужденците пък продават", посочи той:


Силвия Ванева е начинаещ брокер на недвижими имоти. "Клиентите търсят имоти главно с инвестиционна цел - за отдаване под наем. Те си имат свои жилища и искат още едно или две, които да отдават под наем и това да им е перо като постоянен доход. Предлагат се също много скъпи апартаменти за живеене, главно в покрайнините на Варна - в "Траката", "Св. св. Константин и Елена", както и в центъра", каза Ванева:




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Промени в организацията на движението заради колоездачната обиколка на Варненското езеро в неделя

На 26 октомври (неделя) за провеждане на „Колоездачна обиколка на Варненското езеро“ временно ще се променя организацията на движение по част от републиканската пътна мрежа в област Варна. Предвижда се от08:55 ч. до 09:25 ч. да бъде спрян трафикът по едното платно на Аспарухов мост, съобщават от АПИ. Между 9:30 ч. и 12:50 ч. поетапно на интервали ще..

публикувано на 24.10.25 в 19:48
Снимката е илюстративна

Ремонтират участък от ул. „Девня“ за няколко часа

В рамките на няколко часа – от 18,30 ч. днес, октомври  (петък) до приключване на дейностите, временно ще бъде затруднено движението по ул. „Девня“ в района на пътната връзка с бул. „Васил Левски“. Ще бъде ремонтиран участък от пътното платно преди кръговото кръстовище в посока кварталите, информират от дирекция „Инженерна инфраструктура и..

публикувано на 24.10.25 в 18:15

Близо 10 000 варненци ще празнуват имен ден тази неделя - 26 октомври

9 670 варненци ще празнуват своя имен ден на 26 октомври – Димитровден, показва справка на отдел „Гражданска регистрация“ в Община Варна. Най-много – 6 130, са мъжете, които носят името на Свети великомъченик Димитър Солунски – покровител на строителите. Дамите, носещи името Димитричка, са 1 052, Димитрина – 286. Сред останалите варненци с имена,..

публикувано на 24.10.25 в 17:39

С 2.77 % повече са туристическите отсядания в Балчик

С 2.77 % повече са туристическите отсядания в Балчишко.  С една трета повече са германците, при българите се отчита лек ръст, а румънците бележат спад. Това показва туристическият регистър от началото на годината до края на септември спрямо същия период на миналата година. Осъществени са 1 млн. 584 хиляди нощувки, или с почти 43 хиляди повече спрямо..

публикувано на 24.10.25 в 17:10

Търсят фирма за ремонта на пътя към село Долище

Община Варна обяви обществена поръчка за основен ремонт на пътя към село Долище, който е между общините Варна и Аксаково. Процедурата е за инженеринг – проектиране и изпълнение на строително-монтажни работи по трасето от кръстовището с републиканския път III-2902 до границата на общината. Пътят  е основната връзка на Варна със селата Новаково и Долище,..

публикувано на 24.10.25 в 16:49

Обучават хората в Дългопол, Аксаково, Долни чифлик, Бяла и Белослав как да реагират при бедствия и аварии

Обучения се провеждат Дългопол, Аксаково, Долни чифлик, Бяла и Белослав как се реагира при бедствия и аварии.  Двеста служители на институции в пет общини от Варненска област, свързани с превенцията и действията при бедствия и аварии, са обучение как да дават наставления на населението. Това съобщи Елена Симеонова от Асоциацията на българските..

публикувано на 24.10.25 в 15:50

До 31 октомври се подават декларациите за дължими данъци за третото тримесечие на 2025 г.

Предприятията и самоосигуряващите се, които са изплатили доходи на физически лица по извънтрудови правоотношения наем и/или от други източници, и са задължени по закон да удържат авансов данък върху тях, подават електронно декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и по чл. 201, ал. 1 от ЗКПО до 31 октомври за дължими данъци за третото тримесечие на 2025 г...

публикувано на 24.10.25 в 15:05