Остров край Мюмарис в Мугла е обявен на цена от 210 милиона лири (36,7 милиона долара), пуснат на продажба на 22 септември от турски бизнесмени, живеещи в САЩ. Островът, разположен по протежение на тюркоазеното крайбрежие на Турция или турската Ривиера, понастоящем е дом на три малки самостоятелни къщи и би могъл да бъде използван за изграждането на няколко допълнителни имота, ресторант и малко яхтено пристанище. Размерът на острова, който има четири залива, е 316 000 квадратни метра (78 декара).
Базираната в Истанбул компания „Босфорс“ за недвижими имоти и маркетинг се занимава с продажбата.
Островът е закупен от турски бизнесмен, живеещ в САЩ, през 1980 г. за изграждането на хотел и тогава там започва реконструкция. Плановете за хотела обаче не се реализират, тъй като островът е обявен за защитена зона от първа степен през 1983 г. Не успял да получи възвръщаемост на инвестицията си, собственикът обявява острова отново за продажба.
Ограниченията при защитения статут позволяват изграждането на ежедневно туристическо съоръжение и малко пристанище на острова. Той също е освободен от данъци за пет години, защото се намира в границите на провинция Мугла.
Седмица преди острова в Мугла да се появи сред офертите, един от 22-те острова в егейската провинция Балъкесир, също беше обявен за продажба онлайн.
Островът, разположен край бреговете на Айвалък и Гьомеч, понастоящем е собственост на три семейства и за първи път е продаден през 2002 г. Цената на този остров, разположен само на 230 метра от брега, е 115 милиона лири (20 милиона долара ). Островът е само на 12 километра от крайбрежния курортен град Айвалък.
265 000-те квадратни метра са дом на три къщи с площ 450 квадратни метра. На острова има и четири сладководни кладенеца, 2 000 маслинови дръвчета, 3 000 борови дръвчета и различни овошки.
Със 128 гласа "за" депутатите одобриха декларацията, внесена от председателя на НС Наталия Киселова , с която парламентът изразяват загриженост относно хода на делото в КС за оспорване на законността на последните парламентарни избори, предаде БНР. В нея се отправя призив към КС да дадат публичност на всички документи и да извършат допълнителни..
Девет пожара са възникнали на територията на Североизточното държавно предприятие (СИДП) от началото на годината до момента, като всички са в дните от 8 до 11 март, съобщиха от там. Единствено на територията на Държавно горско стопанство-Омуртаг са засегнати 6 декара иглолистна гора, като пожарът е бил низов. В останалите стопанства огънят е обхванал..
В ход е специализирана акция за проверка на пунктовете за продажба на горива, съобщи в началото на правителственото заседание министър-председателят Росен Желязков. Тя се координира в Междуведомствения център за противодействие на контрабандата и в нея участват МВР и приходните агенции. Целта на проверката е има ли данъчни злоупотреби в обектите за..
Отиде си варненският свещеник Любомир Попов. Роден през 1950 г., ръкоположен през 1978 г. от Варненския и Преславски митрополит Йосиф. От 1979 до 1988 г. е негов най-близък помощник и протосингел, а след това е протосингел и при Варненския и Великопреславски митрополит Кирил. До 2008 г. преподава в катедра "Богословие" в Шуменския университет..
31-годишна жителка на Провадия е задържана от униформените на районното управление на полицията в момента, в който е получила пратка от спедиторска фирма. Полицаите са установили, че в пакета има два пълнителя с наркотични вещества - за вейп устройства, които след направена справка са установени като хексахидроканабинол. За случая е уведомена..
48-годишен варненец е настанен в ортопедия, с фрактура на капачка, счупена лява раменна кост и фрактура на дясна длан, без опасност за живота. Вчера, около 10 часа, е станало пътнотранспортно произшествие между два товарни автомобили, в Девня. Едното превозно средство настига другото и го блъска. От удара са пострадали двама от пътниците на ударената..
"Информационно обслужване" е изпратило на Централната избирателна комисия въведените данни от последните парламентарни избори. Проверява се дали те отговарят на данните от Конституционния съд. По процедура след това ЦИК ще ги препрати на Конституционния съд. Днес в 14 часа ще се проведе извънредно заседание на Комисията, на което ще бъдат обсъдени..