Започва умъртвяването на животни от свинекомплекса в Брестак, където бе открита Африканска чума по свинете.Фермата е свързана с другия комплекс, в който бе открита зараза - село Никола Козлево. Все още не е ясно откъде е тръгнала заразата и къде е било първичното огнище. По време на заседанието на областната епизоотична комисия във Варна стана ясно, че се е наложило да бъде определена нова площадка за загробване. В първоначално избраното място имало скали, които няма как да бъдат взривени заради намиращ се наблизо газопровод. Областният управител Стоян Пасев поясни, че новата площадка е съгласувана с всички институции и също е съвсем близо до свинекомплекса.
Георги Чобанов от Министерството на земеделието и храните съобщи, че евтаназията на животните започва от днес и се очаква да продължи 10-тина дни.
Бе взето и решение кметовете на общините от Варненско да представят списък с наличните животни в стопанства до края на януари.
8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърския плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра височина. Въпреки спешните реанимационни действия детето починало. За момента полицията в Несебър е задържала три лица, предоставящи атракциона "парасейлинг", предаде БНР-Бургас. Инцидентът се е случил..
От 19 август 2025 г. започва основният ремонт на ул. „Капитан Райчо“ във варненския район „Младост“. Обновяването ще обхване участъка от бул. „Васил Левски“ до ул. „Под игото“, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Проектът предвижда пълна подмяна на водопроводната мрежа, нови асфалтова и тротоарни..
Един мигрант е загинал, а двама са ранени вследствие на катастрофа в близост до село Божаново, община Шабла. По информация на ОД на МВР Добрич микробусът с шестима пътници е самокатастрофирал по време на преследване от полицейски автомобил. Петима са откарани в многопрофилната болница в Добрич. Инцидентът е станал около 12.30 часа. Очакват се повече..
Гуми и сухи треви горят край село Звездица. Три екипа на пожарната се борят с овладяване на пожара, съобщиха от пресцентъра на полицията във Варна.
Пожар е възникнал в гориста местност и сухи треви над кв. "Владислав Варненчик". Огнената стихия вече е овладяна, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР - Варна. снимки: Румен Сарандев
Движението на превозни средства в бус лентите е едно от най-честите нарушения по пътищата във Варна. Това съобщи за Радио Варна главен инспектор Петко Камбуров, началник на сектор "Пътна полиция" в Областната дирекция на МВР. По думите му т ова е причината да бъде разширен обхватът на видеонаблюдение. Новите промени в Закона за движение по..
Потребителската кошница е поевтиняла с един лев и струва 97 лева спрямо седмица по-рано. Това стана ясно от редовния брифинг на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), съобщава БНР. Наблюдаваме един спокоен пазар на взаимодействие, каза Вилизар Георгиев, член на ДКСБТ. Той направи и седмичен обзор за движението на цените на..