1 100 улични лампи ще бъдат подменени с LED осветление в кв. "Възраждане", трети и четвърти микрорайон, по програма „Възобновяема енергия, енергийна ефективност, енергийна сигурност”, финансирана на 100 % от Норвежкия финансов механизъм на Европейското икономическо пространство 2014-2021 г. Това стана ясно днес на заседанието на комисията по Архитектура и благоустройство към варненския Общински съвет. Съветниците, обаче препратиха предложението внесено от кмета на община Варна, за окончателно решение към колегите си от комисията по „Финанси и бюджет” на ОС-Варна.
Целта на този проект е да се намалят разходите за поддръжка, консумативи и изразходваната електроенергия, както и да се подобри нощното осветление на улиците и междублоковите пространства в тези райони на територията на район „Младост”. Общата стойност на проекта е 1 млн. 173 хил.лв. безвъзмездна финансова помощ, а продължителността на изпълнение не трябва да надвишава 18 месеца.
Втори протест в подкрепа на кметa на Варна Благомир Коцев ще се проведе днес от 18:30 пред сградата на Общината. Протестът е под надслов "Долу ръцете от града ни, долу ръцете от Благомир Коцев". Припомняме, че кметът на Варна, заедно с общинските съветници Николай Стефанов, Николай Кателиев и бизнесмена Ивайло Маринов беше задържан на 9 юли при..
Работници и служители в държавните горски и ловни стопанства излизат на протест днес от 10:00 часа на автомагистрала "Тракия" при километър 119 в посока София, съобщиха от Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство и дървопреработващата промишленост към КНСБ. Акцията ще блокира изцяло движението в двете платна на..
Автобус с номер N4 се движи от днес до летище „Васил Левски" в столицата. С решение на общинския съвет маршрутите на автобуси № 84 и 184 се сливат в една с номер 84. Той ще се движи с намален интервал от 12 минути, и ще преминава и през двата терминала. Връзката между двата терминала се запазва. Целта е постигането на денонощно..
Стратегически документ за състоянието на националната отбрана ще бъде публикуван днес във Франция в деня на националния празник, отбелязва АФП. В навечерието ф ренският президент отново призова Европа да поеме отговорност за собствената си отбрана и съвместно да инвестира в собствените си оръжейни системи "в голям мащаб". Еманюел Макрон..
Съветът по земеделие и рибарство ще заседава днес, а основната тема в дневния ред е въздействието на войната върху селскостопански сектор в Украйна и н ачинът, по който тя се отразява на вътрешния пазар на ЕС. На среща в Будапеща миналата седмица министрите на земеделието на България, Унгария, Полша, Словакия и Румъния подписаха..
Днес ще преобладава слънчево време. Сутринта ще е почти тихо, по-късно ще се появи слаб вятър от източна четвърт. М аксимални температури между 33° и 38°, по Черноморието ще са от 28° до 33°, за Варна около 32°. Температура на морската вода между 24° и 26°. Вълнение на морето 1-2 бала. Изгрев на Слънцето за Варна в 5 часа и 43..
Един малолетен и 104 непълнолетни без придружител след 22:00 ч. са установили служители на ОДП МВР Варна по време на специализирана акция в районите около заведения, в които се продава алкохол. Общо 452 подрастващи са били проверени от полицията във Варна в петък и събота вечерта. Всички ненавършили 18 години са били предадени на родителите си, с..