Международният балетен конкурс – Варна е национална ценност и грижата трябва да е на държавата. Това сподели в интервю за Радио Варна двукратният лауреат от конкурса през 1986 и 1988 г. Веса Тонова, която след Варна става прима балерина в Софийската национална опера и балет от 1989 г. Продължава да танцува и днес, у нас и в чужбина. В момента тя репетира с балета на Държавна опера-Варна "Омагьосани картини"- балетната премиера по музика на Нелко Коларов ще можем да гледаме на 4-ти март. По думите й "Много от нещата малко са се опорочили. Трябва да има балетна гилдия, която да подкрепя конкурса и да дава идеи. Да има съобразяване с хората преди нас, те са абсолютно изолирани и никой не търси мненията им, нещата се решават еднолично". Веса Тонова формулира причините за отмяната на 29-то издание на най-стария балетен конкурс в света така:
Необходим е финансов анализ на последните няколко издания на конкурса, смята оперната певица Даниела Димова, директор на Театрално-музикален продуцентски център-Варна, председател на комисията по „Култура“ в миналия Общински съвет и член на Експертния съвет, разпределящ общинското финансиране по Фонд „Култура“:
Покритието със задължителни ваксини в България става все по-добро през последните години, сочи публикация на Института за пазарна икономика. В нея се цитират данни на Националния център по обществено здраве и анализи, които показват, че нивата на ваксиниране с основните задължителни ваксини у нас приближават 95% от населението и се възстановяват до..
2.2 млн. лв. за археологически проучвания и теренна консервация на обекти е одобрил Министерският съвет с постановлението за изпълнение на държавния бюджет. Парите ще бъдат преведени като допълнителен трансфер към общините, на чиято територия са обектите, съобщава "Сега". Това става ясно от публикувания на сайта на МС текст на постановлението за..
Ученици от Училището по изкуства „Св. Климент Охридски“ в Добрич се научиха как да правят ръчно изработени свещи. Желанието на децата е всички заедно, точно в 12 часа, по време на празничната обедна великденска трапеза да запалят свещичките в домовете си и да пожелаят с тях здраве и светлина за себе си и своите близки. В уютното пространство на..
На Велика събота в храм "Св. Архангел Михаил" във Варна деца боядисваха яйца. Момичетата, които присъстваха, се оказаха срамежливи, но по-малките момчета с охота застанаха пред микрофона на репортера ни Ваня Славова и споделиха своите размисли за вярата и за Бог: Към храм "Св. Архангел Михаил" във Варна от 2003 г. действа..
На Велика събота вярващите трябва да избягват суматохата. Не е време за забавления, шумни приказки и кавги. Особено важно е да следите речта си: псувните и грубите думи се считат за голям грях. Смята се, че на този ден не бива да се извършва тежък физически труд, да се работи в градината, да се чисти и пере. По-добре е да завършите всички..
Валентин Георгиев и Давид Валентинов са баща и син. Родом са от село Чернево, община Суворово. Имат собствен бизнес и много работа, но отделят от личното си време, за да правят добро за хората. От 2006 година всяка година даряват козунаци за Великден на жителите на две села – Чернево и Николаевка. От тази година добавят и живеещите в..
"Където и да ходим по големия свят, ние трябва да си останем българи! Не ни пречи да сме българи и да сме космополити! Не ни пречи да сме българи и да живеем в чужбина. Защото всеки трябва да има своя корен, за да има и хубави, мощни, големи крила." Това каза в интервю за Радио Варна Илиана Илиева-Дъбова, директор на Българското..