Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избираме любима песен на българските зрители от Евровизия 2020

| обновено на 11.05.20 в 14:36

Българските зрители ще имат възможността да изберат своята любима песен от отменената Евровизия 2020 в специалното допитване на БНТ. Всички, които искат да гласуват могат да го направят на уеб страницата на обществената медия или чрез мобилното приложение на телевизията. В духа на правилата на международния песенен конкурс Евровизия, в класацията на българската публика няма да участва песента на България „Tears Getting Sober” в изпълнение на Виктория.

Сборен клип с всички песни от отмененото издание на Евровизия: https://www.youtube.com/watch?v=HU6TOk_bU14

Гласуването в анкетата "Любима песен на българските зрители от Евровизия 2020“ ще продължи до 17 май, а резултатите ще бъда обявени в неделното издание на „Денят започва с Георги Любенов“ по БНТ 1. Класацията цели да популяризира песните от тазгодишното издание на конкурса и няма официален характер.

Евровизия 2020 щеше да бъде едно от най-оспорваните издания на конкурса, според редица музикални експерти. Големият фаворит преди отмяната на събитието беше България,  а след нашата представителка Виктория се наредиха участниците на Исландия, Литва, Швейцария, Русия и Италия. Конкурсът се отменя за първи път в 65-годишнаната му история.

Тази седмица в пет поредни вечери в ефира на БНТ 1 ще бъдат излъчени най-големите български успехи на конкурса Евровизия в поредицата „Седмицата на Евровизия“. Във вторник от 22 часа зрителите ще могат да си припомнят Евровизия 2007 и 5-тото място на Елица Тодорова и Стоян Янкулов. В сряда отново от 22 часа БНТ 1 ще излъчи Евровизия 2016 в Стокхолм с участието на Поли Генова, която зае 4-то място. В четвъртък от 21 часа в ефира на БНТ 1 ще бъде излъчена отново най-гледаната телевизионна продукция, реализирана в България – Детската Евровизия 2015. В петък от 22 часа зрителите ще могат да си припомнят емоциите от Евровизия 2017 в Киев, където Кристиан Костов завърши на второ място с песента „Beautiful Mess”. В събота на живо в ефира на БНТ 1 ще бъде излъчено специалното шоуто “Europe Shine a Light” от 22 часа. Телевизионната програма, в която ще вземе участие и Виктория, ще представи песните и артистите, които щяха да вземат участие в отменената Евровизия 2020./БНР




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

„По следите на Михайло Парашчук“ във Варна

Каним ви на една изложба на открито. Тя се нарича „По следите на Михайло Парашчук“ Открита бе официално по-рано днес на площад Атлантическа Солидарност във Варна Присъстваха представители на Посолството на Украйна в Република България в партньорството с "Украински Дом Варна - Українська діаспора Болгарії" и Ukrainian Community "Ми разом"..

публикувано на 18.08.25 в 13:42

Anifest 2025 – от фенове за фенове

Anifest е фестивал от фенове за фенове. На 23 и 24 август предстои неговото 13-то издание, в което източноазиатската култура отново ще бъде пренесена в източна България. Мястото е Дворецът на културата и спорта.  Иначе първият Anifest е проведен през 2011 година в един от големите варненски търговски..

публикувано на 16.08.25 в 14:23

"Свидетелства от Варна" - 48 интервюта с личности от областта на културата

"Свидетелства от Варна" е книга, която съдържа 48 интервюта с личности от областта на културата на Варна. Тридесет от тях са реализирани от Любомир Кутин, а останалите от Тинка Бозова, в периода 1993-2002 година. Интервютата обхващат миналото и настоящето на Варна. "Свидетелства от Варна" е факт след двегодишни усилия, с намесата на много хора от..

публикувано на 16.08.25 в 13:13

Сборната изложба "Море"

Една от летните артистични традиции на Варна е изложбата “Море”. Отново по традиция домакин е Зала „Ателие Георги Велчев“ на Художествения музей „Георги Велчев“, филиал на Градската художествена галерия “Борис Георгиев” - Варна.  За пръв път музеят организира тази тематична експозиция на автори, свързани с Варна, през 1997 година. Оттогава без прекъсване..

публикувано на 16.08.25 в 13:01

Август ще бъде джаз в село Езерец

Август ще бъде джаз в с.Езерец.  Фестивал "Джаз пътеки" ще ни пренесе по пътя на джаза, с творчески ателиета, раборилници,инъерактивни стещи, фотоизложба, прожекции, арт инсталации, пърформънс. Със специалното участие и майсторски клас на проф. Антони Дончев. Всяка вечер концерти. Програма  15.08 с концерт на Emil Bizga trio-Румъния На 16.08..

публикувано на 15.08.25 в 15:39

Визуален артист: Контракултурният характер на Варна повлиява подхода към правене на изкуство

Никола Стоянов е визуален артист и машинен философ от Варна, който се занимава с пресичането между изследователските и спекулативните практики. Работата му обхваща теми като хаос, киберготика и др. Варна е неговият роден град и отправна точка за едно любопитно пътуване между изследването, изкуството и технологията. Последната му изложба беше по архиви..

публикувано на 15.08.25 в 12:17

Комиксът "ЕЛИЯ: чудовище в мазето"

Елия е персонаж от книгите-игри на Стефан Стефанов и се завръща в нов формат - на страниците на графичната новела "ЕЛИЯ: - чудовище в мазето"! Безценната дъщеря на барона е изчезнала през нощта. Следите сочат, че най-вероятно е била отвлечена от вампир. А какъв по-добър начин да откриеш вампир, от това да изпратиш подире му своя собствен?..

публикувано на 12.08.25 в 15:32