От 1 юни във Варна под открито небе ще отвори новата лятна сцена на Театрално-музикалния продуцентски център-Варна, съобщиха от културната институция.
Новото пространство е обособено до един от изходите на сградата на театъра към ул. "Русе".
То ще носи името "Зад театъра".
Мястото е обградено от зелената свежест на театралната градинка и в горещите дни и нощи ще бъде приятно артистично убежище.
Местата за зрители ще са 55 и ще бъдат аранжирани при спазване на всички изисквания за безопасност.
От днес започват продажбите на билетите за представленията, като след двумесечно прекъсване отварят касите на театъра и операта.
На 1 юни в 18.00 часа най-малките варненци ще могат да гледат детския спектакъл "Приключения опасни с герои сладкогласни" - мюзикъл за деца и възрастни по текст на Недялко Йорданов с музиката Хайгашод Агасян в постановката на Костадин Бандутов. Това ще е първото символично представление на новата сцена.
Отново за децата на 3 юни, също от 18.00 ще има "Приказен концерт" - "Детски албум" от Чайковски в изпълнение на солисти от операта с разказвач актьорът Стоян Радев.
Официалното откриване на лятна сцена "Зад театъра" ще бъде на 10 юни от 21.00 часа със спектакъла "Любовни писма" - романтична драма по Албърт Р. Гърни, постановка на режисьора Георги Михалков, с участието на популярните актьори Яна Маринова и Свежен Младенов.
Сред следващите заглавия, които ще бъдат представени на сцената, са проектът "Театърът чете", както и три комедии - "Приятели" на Здрава Каменова, "Само за жени" на Дарио Фо и "Едноокият цар" от Марк Креует./БТА
Общинският съвет на Варна даде съгласието си да бъдат отпуснати 40 000 евро на Театрално-музикалния продуцентски център във Варна. Средствата са за организацията на концерта с участието на световноизвестния тенор Пласидо Доминго. Събитието е насрочено за 21 април 2026 година. Концертът е част от програмата по отбелязване на 100-годишнината на..
Дръзкият роман „Последният ловец на делфини“ от Захари Карабашлиев потегля към книжарниците за своята първа среща с читателите си в дълбоките води на литературата, която остава пазител на свободата. Творбата ще се появи в две издания – с твърди и меки корици. Новата творба от автора на „Рана“, „Опашката“, „Хавра“ преплита настояще, минало и митология и..
От 18 часа днес в изложбената зала на Държавния архив във Варна ще бъде открита изложба на селектираните творби от Шестия международен екслибрис конкурс. Валерия Василева разговаря по този повод с Донка Николова-началник на отдел "Държавен архив": Арт галерия "Ларго" и Държавен архив – Варна представят рекорден брой творби на 364 художници от..
От 18 часа днес в изложбената зала на Държавния архив във Варна ще бъде открита изложба на селектираните творби от Шестия международен екслибрис конкурс. Арт галерия "Ларго" и Държавен архив – Варна представят рекорден брой творби на 364 художници от 53 държави и екслибриси от фондовете на Централен държавен архив, Държавен архив – Пазарджик и..
По повод Деня на четенето и паневропейската инициатива Ден на европейските автори, Регионалната библиотека "Пенчо Славейков" – Варна насочва вниманието към ролята на съвременните български писатели за изграждането на пълноценна културна среда. Сред инициативите е премиерата на дебютния роман „Приключенията на Келвин. Тайните принципи на Вселената”,..
Никола Манев – 85 години от рождението на художника. Селектирани рисунки, живопис и текстилни пана от фонда на Галерия 33. Чуйте повече от репортажа на Ваня Славова: Галерията притежава над 80 творби на художника, които включват графични рисунки, ранни етюди и картини в акварелна техника, рисунки в смесена техника, измислена от самия него -..
Във Варна започна 26-ият Коледен музикален фестивал. Тази вечер ще бъде представен спектакълът "Дух" , а в главната роля публиката ще види Балена Ланджева, която ще замести Милица Гладнишка, която отсъства по здравословни причини. Разнообразна е програмата на фестивала, в нея са включени м юзикъл, опера, оперета, балет, детски спектакъл,..