Над 2 200 варненци подадоха заявления за прием в първа и в яслена група в общинските детски градини във Варна още в първите два дни от старта на електронния прием, съобщават от дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна.
Срокът за подаване на заявления изтича на 15.06.2020 г. в 23:59 часа.
Първото класиране е на 22.06.2020 г. до 17:00 ч, а записването от 23-ти до 26-ти юни до 16:30 ч. Проверката на уседналостта на децата ще се извършва по служебен ред.
В общинските училища само през първия ден са подадени общо 2 458 заявления за прием, от които 2 227 - за първи клас и 231 - за подготвителните групи.
Срокът за кандидатстване продължава до 08.06.2020 г. до 23:59 часа. Първото класиране е на 11.06.2020 г. до 17:00 часа, а записването ще се извършва в периода от 12-ти до 16-ти юни от 9:00 ч. до 17:00 часа.
Във връзка с провеждането на националното външно оценяване – VII клас, на 15-ти юни, записването на този ден ще става след 15:30 часа.
Четирима бедстващи в лодка бяха спасени край Несебър. Катерът, който им е помогнал е „Спасител 4“ на Благотворителната организация „Спасяваща животи в морето – Несебър“, предаде БНР. Веднага след получаването на сигнала около 17,10 часа в неделя плавателният съд с капитан Емил Петров и моряк Калоян Райковски тръгва от Северното пристанище в Несебър...
Днес организират протест пред офиса на строителна компания, за да поискат оставката на председателя на Общински съвет Варна Христо Димитров. Припомняме, общинските съветници от ПП-ДБ във Варна призоваха председателя на местния парламент Христо Димитров да подаде оставка заради частната му жалба в Административен съд - Варна срещу избора на..
Днес ще е слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Ще духа слаб, в следобедните часове по крайбрежието до умерен вятър от източна четвърт. Максимални температури 31°-36°, по крайбрежието 28°-31°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на морската вода 25°-27°. За Варна минимална температура 20°, максимална 31°.
Тея Николова завърши на 15-о място в полуфиналите на 50 метра бруст за жени на Световното първенство по плуване в Сингапур. 20-годишната варненка при дебюта си на шампионат на планетата на голям басейн, постигна и нов национален рекорд 30.67 секунди. Във втората полуфинална серия тя завърши с по-бавно време от 30.88 секунди и не успя да влезе във..
През нощта ще е ясно и почти тихо. В сутрешните часове в ниските места и около водните басеини е възможно да се образува слаба мъгла. Минимални температури 15°-20°, по носовете до 22°. Утре ще е слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Ще духа слаб, в следобедните часове по крайбрежието до умерен вятър от източна четвърт. Максимални..
Български ученици спечелиха 2 златни и 2 сребърни медала от Международната олимпиада по информатика в Боливия, която е най-престижното световно състезание в тази област. Това съобщиха от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки, съобщава БНР. Златните медали спечелиха Веселин Маркович (12 клас, Математическата гимназия във Варна),..
В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици, информира БНР. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол..