Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Медицинска сестра отива на съд заради изтеглени пари на починал пациент

снимката е илюстративна

Окръжната прокуратура във Варна предаде на съд медицинска сестра, теглила пари от дебитна карта на пациент след смъртта му.

С обвинителен акт на Окръжната прокуратура във Варна на съд е предадена медицинската сестра Татяна Ц., теглила пари от дебитната карта на починал пациент – престъпление по член 249, ал. 1 от НК, извършено като продължавано деяние.

На 9 януари 2018 г. в клиника на варненска болница постъпил пациент. Там работела и подсъдимата. Два дни по-късно в 21,12 часа, въпреки проведеното лечение, пациентът починал.

48-годишната медицинска сестра застъпила на нощна смята в 19,30 часа. Без знанието и съгласието на пациента тя взела от личните му вещи дебитната карта заедно с листче, на което бил изписан ПИН-кодът.

Още същата вечер, минути след смъртта на болния, Татяна извършила две трансакции, като успяла да изтегли веднъж 100 лева, а втория път още 200 лева. Тя задържала банковата карта и на 13 януари извършила още една трансакция, като изтеглила още 80 лева. След това изхвърлила картата и листчето с кода.

В хода на образуваното досъдебно производство в качеството й на обвиняема Татяна Ц. признала вината си и изразила съжаление за стореното.

Обвинението й се подкрепя и от видеотехническата и лицевоидентификационната експертиза по делото, както и от свидетелски показания.

Предстои Варненският окръжен съд да насрочи делото срещу медицинската сестра за разглеждане. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Вита стълба, висока 18 метра, ще води до панорамна площадка с изглед към града и залива, както и до амфитеатъра на покрива на сградата на новото пристанище.

Община Варна ще кандидатства с проект за модернизация на Рибарското пристанище

Община Варна ще подаде проектно предложение по процедурата "Подобряване на инфраструктурата на рибарските пристанища, рибните борси, местата на разтоварване и лодкостоянките, с цел да се улесни разтоварването и съхранението на нежелания улов". Проектът, озаглавен "Подобряване инфраструктурата и модернизация на Рибарско пристанище Варна", ще се..

публикувано на 20.02.25 в 15:49

Продължава премахването на нерегламентирано поставените реклами в центъра на Варна

Експерти от район "Одесос" продължават проверките за нерегламентирано поставени рекламни табели и съоръжения. Служители на администрацията са започнали обходи на централната част на града – 8-ми микрорайон, в това число пешеходната зона на бул. "Княз Борис I", пл. "Независимост", булевардите "Сливница", "Мария Луиза", "Приморски", ул. "Шипка", ул. "27..

публикувано на 20.02.25 в 15:40

Бедственото положение в общините Дългопол и Долни чифлик е отменено

Бедственото положение в общините Дългопол и Долни чифлик е отменено, всички населени места са с възстановено електроснабдяване, пътищата са проходими. В община Бяла се очаква до 17 часа да бъде възстановено електрозахранването в селата Дюлино и Попович и след това ще се вземе решение за отмяна, посочи кметът Пеньо Ненов.

публикувано на 20.02.25 в 15:33

Община Варна плаща 684 хил. лв. без ДДС месечно за такса "готовност" на фирмите за зимна поддръжка

Общински съветници, членове на постоянната комисия по благоустройство и комунални дейности във Варна, отправиха на извънредно заседание сериозни критики към фирмите и администрацията за това кой е виновен за създалата се ситуация вчера в града с непочистения сняг от маршрутите на градския транспорт, довел до липса на автобуси и невъзможност на..

публикувано на 20.02.25 в 15:30

Средната заплата във Варна е с 1000 лева по-ниска от София

Варна е на второ място по размер на средната брутна заплата в страната след София. В морската столица работещите обаче взимат с 1000 лева по-малко, отколкото в столицата. Във Варна средната заплата за четвъртото тримесечие на 2024 година е 2 271 лв., а в София - 3287 лева.  В края на миналата година заплатата се увеличава спрямо третото тримесечие на..

публикувано на 20.02.25 в 15:25

Проверки в хранителните магазини в цялата страна днес

Масирани проверки в магазините за хранителни стоки започнаха от днес на територията на цялата страна.  Те целят елиминиране на нелоялните практики при търговията с храни и се извършват от смесени екипи на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), Националната агенция за приходите (НАП) и Комисията за защита на потребителите (КЗП)...

публикувано на 20.02.25 в 13:14

"Бялата лястовица" отново настоя да не се сменя предназначението на земеделските земи в Добруджа

Сдружение "Бялата лястовица" днес отново настоя да не се сменя предназначението на земеделските земи за изграждане на съоръжения за добиване на енергия от възобновяеми източници. Представители на инициативен комитет Соколово внесоха предложение до общинските съветници за приемане на декларация за въздържане от одобряване на ПУП – ПП и ПУП – ПЗ във..

публикувано на 20.02.25 в 12:14