Традицията Джулай морнинг да се празнува на бургаския плаж ще продължи и тази година.
Това съобщават от Община Бургас. Сцената ще бъде от лявата страна на Моста, с възможност публиката да се разположи долу на пясъка.
Там ще бъде обезпечено със спасители, медицинско лице, охрана и дървен материал, с който отделните приятелски компании да си запалят свой огън, около който да се съберат.
Музикалната част ще започне в 20 часа.
Тази година са ангажирани 11 банди, всичките яки и всичките бургаски:
ГОРЕЩ ПЯСЪК, ONCE, GANG, FOUR, STOKHOLM, SILUET, Lek City Case, SOUNDFULL, STIFF BONES, SALTFIELD, YASEN & FRIENDS
Община Бургас благодари за логистичната подкрепа на Мариана Добрева от група "Силует" и всички останали съмишленици, които помагат събитието да го има всяка година.
Камерите на тол-системата ще отчитат средна скорост и ще засичат движението в аварийните ленти на автомагистралите, приеха окончателно народните представители с гласуваните промени в Закона за движение по пътищата, предаде БНР. Увеличават се и глобите при превишаване на скоростта на движение и се въвежда регулация за електрическите тротинетки...
"Долу ръцете от Варна, долу ръцете от България", подчерта той, след което допълни: "Добрата новина е, че София е с Варна, България е с Варна, Европа е с Варна, целият свят ще бъде с Варна". Пред протестиращите говориха заместник-кметове от екипа на Благомир Коцев, както и адвокат Димитър Филипов, който призова хората да присъстват..
Малкият басейн на Плувен комплекс „Приморски“ е затворен за три дни – 23, 24 и 25 юли - по заповед на Регионалната здравна инспекция във Варна, съобщиха от Общинското предприятие „Спорт-Варна“. Взети са нови проби от водата и се очаква басейнът да бъде отворен за посетители на 26 юли (събота). Децата, включени в програмата за начално обучение по..
Системата за купуване на билети за градския транспорт във Варна временно не работи. Съобщение в приложението дава информация, че се очаква възстановяването ѝ до 21 часа днес. Онлайн услугата е недостъпна от сутринта, видя репортер на Радио Варна. Към 10 часа днес съобщението, което излизаше на пътниците, опитващи се да си купят билет онлайн,..
Над 10 автомобила изгоряха в Свети Влас при пожар, тръгнал от сухи треви. Към момента огънят е локализиран, предаде БНР-Бургас. Четири минути след 16 часа е получен сигнал за пожар в сухи треви в имот, който се намира до кръговото кръстовище на Свети Влас. Изпратен е екип на пожарната в Несебър, съобщи директорът на Регионалната..
Безводието в Община Аврен беше повод за извънредна среща, поискана от кмета на Аврен Емануил Манолов, с екипа на областния управител и със заместник-управителя на ВиК-Варна Яна Маринова. В срещата участие взе и представител на Държавно горско стопанство-Суворово. В търсене на разрешение, което може да преодолее въвеждането на воден режим в района, беше..
Министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди незабавна проверка по случая със смъртта на 11-месечно бебе от Поморие. Момченцето е прието по спешност в реанимацията на Областната болница в Бургас на 19 юли. По непотвърдена информация то е било с повишена температура и тежка отпадналост. 3 дни лекарите са се борили за живота му. От..