Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Туристическият портал на Варна - с нова визия

Варна
Снимка: Галена Ковчазова

С изцяло нова визия - рубрики, снимки и видеа, посреща гостите на Варна официалният туристически портал на Община Варна https://visit.varna.bg/. Сайтът се поддържа на 6 езика: български, английски, руски, немски, френски и румънски. Специални рубрики дават информация за забележителностите, начините за придвижване в и около града, за атракции, музеи, храмове, паркове, галерии, арт пространства, възможности за спорт. Основен акцент е поставен върху събитията от културния и от спортния календар на Варна. В новата версия на портала е разработен модул „Туристически маршрути“, в който има актуални данни за предстоящи обиколки на Варна с екскурзовод, с конкретен маршрут и език.

В услуга на туристическия бизнес са доразвити модулите за създаване на профили на хотели, туроператори, заведения, търговски центрове, магазини, транспортни услуги и всички други дейности, свързани с бранша. Запитванията от клиентите на портала се пренасочват директно към регистрирания обект. На всички ползватели, регистрирани в платформата visit.varna.bg, се предоставя възможност в срок до 5 дни да актуализират своите профили с актуална информация и снимки. Всеки, който желае да публикува своя обект в платформата, е необходимо да си създаде профил, който трябва да поддържа актуален.

За 6 години от своето създаване сайтът visit.varna.bg достигна аудитория от близо 2 000 души на ден през зимните месеци и по над 4500 на ден през летния сезон, като посетителите са от над 190 държави, съобщават от дирекция „Туризъм“ към Община Варна.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

Заради умишлен палеж изгоряха 50 декара сухи треви и горска растителност в Тервелско

Около 50 декара сухи треви и горска растителност са изгорели в землището на село в община Тервел. Причината за възникналия огън е умишлен палеж. Извършителят е задържан. Малко преди 11.00 часа днес в ОД на МВР Добрич е получен сигнал на спешния телефон за горяща суха трева в местността „Саламана“ в покрайнините на село Безмер.  На място са..

публикувано на 04.08.25 в 17:22

Варненци поискаха оставката на председателя на ОбС-Варна на протест

Граждани се събраха пред офиса на строителната фирма, с която е бил свързан Христо Димитров, председател на Общинския съвет във Варна с плакати "Оставка","Свобода за Варна ","Свобода за Благо" и "Мутри вън". Те не пожелаха да говорят пред медиите и скандираха написаното на плакатите. Поводът, заявен в социалните мрежи, е обжалването от страна на..

публикувано на 04.08.25 в 16:41
архив

Откриха мъртъв делфин на брега в курорта Златни пясъци

Откриха мъртъв делфин на брега в курорта Златни пясъци. От РИОСВ-Варна съобщиха, че на 1 август чрез телефон 112 е постъпил сигнал за изхвърлен труп на делфин близо до буната на плажа пред хотел в курорта. На същата дата е извършена проверка на място от служители на екоиспекцията , при която е установен мъртъв екземпляр от вида муткур с..

публикувано на 04.08.25 в 15:54

Във Варна поставиха пилотно първия контейнер за зелен отпадък

Община Варна постави пилотно първия контейнер за събиране на растителен (зелен) отпадък. Той се намира на ул. „Веселина Цанкова“, в близост до хотел „Геолог“. Контейнерът е предназначен за клони, листа, трева и други биоразградими  отпадъци от поддръжка на зелени дворове и градини. Целта е насърчаване на разделното събиране на растителен отпадък и..

публикувано на 04.08.25 в 15:38

На пътя Бургас - Варна двама мъже спряха автобус и извършиха граждански арест на пияния шофьор

Двама мъже извършиха граждански арест, за да спрат пиян шофьор на автобус. Това съобщава БНТ. Случката се е разиграла вчера около 18:30 часа, след като превозното средство е било забелязано да се криволичи на пътя Поморие - Слънчев бряг, като създавало предпоставки за произшествие. В района до складова база 47-годишен мъж от Шумен и друг, на 42..

публикувано на 04.08.25 в 14:53

Варненка с над 1,8 промила в кръвта самокатастрофира край града

Жена, седнала зад волана с 1,81 промила алкохол в кръвта, е самокатастрофирала днес край Варна, съобщиха от полицията. Сигналът за инцидента е подаден в 07,55 часа тази сутрин. Жената е на 44 години от Варна. Тя не е пострадала сериозно при инцидента. От полицията допълниха, че преди две години тя пак е залавяна да шофира с голямо количество алкохол в..

публикувано на 04.08.25 в 14:08

До месец доброволците от формированието във Варна ще получат лични предпазни средства

До месец се очаква доброволците от Доброволно формирование - Варна да получат целия набор от лични предпазни средства. На финален етап е процедурата по изпълнение на договора по обществената поръчка. Това каза ръководителят на формированието Стойчо Стоев. Пакетът с оборудване съдържа каска, ботуши, предпазен колан, ръкавици, горна куртка, обясни той. 40..

публикувано на 04.08.25 в 12:25