Отново проблеми с водоподаването в община Аксаково. След Доброглед, сега и жителите на вилна зона Панорама сигнализират за липса с дни на вода.
Жителите на селищно образувание „Панорама”, общ. Аксаково ще излязат на протест тази неделя, 09.08.2020г. в 11ч. Недоволните граждани ще се съберат на километър от табелата на Златни пясъци в посока с. Кранево. Причината, за протеста е, че вече 4 години живеещите в района са със спряно водоподаване и са в борба с държавата за възстановяване му, както и укрепване на свлачището. Това каза за Радио Варна Веселина Янева, жител на местността „Панорама”. Янева добави още, че миналата година са научили, че има отпуснати пари за укрепване на свлачището, но все още не е започнала работа по него. Имали са възможност да се включат към новоизградената пречиствателна станция "Златни пясъци", но от ВиК - Варна не е разрешено. Как се живее 4-ри години без течаща вода в иначе привлекателната местност Панорама, може да чуете в прикачения звуков файл.Община Варна подаде вчера проектното предложение „Подобряване инфраструктурата и модернизация на Рибарско пристанище „Варна“, съобщиха от дирекция „Европейски и национални оперативни програми“. Проектното предложение е по отворената процедура чрез подбор на проекти „Подобряване на инфраструктурата на рибарските пристанища, рибните борси, местата на..
Не е ясно още какво точно се разбира под олекотяване на учебните програми в началното, основно и средно образование у нас и не всички организации от гражданския сектор подкрепят олекотяването в чист вид. Това каза в интервю за Радио Варна Милена Николова, координатор „Образование“ към Национална мрежа за децата/НМД/ , след среща с..
Kораб на "Гранична полиция" спаси чужденци в гумена лодка, тръгнали от Одеса за Варна. Граничният полицейски кораб "Обзор" участва в операция по спасяване на двама чужденци в бедстваща лодка в Черно море, съобщиха от Главна дирекция "Гранична полиция". Оттам информираха, че случаят е от 2 март. Сигналът за инцидента, на около 13 морски мили източно от..
Бойкотът на търговските хранителни вериги ще продължи. Днес организаторите на протеста към чуждите хипермаркети призоваха веригите да се бойкотират всеки четвъртък, докато цените на основните хранителни продукти в България не бъдат изравнени с тези в Австрия и Унгария, където стандартът е по-висок, а цените - по-ниски. Ако българите в четвъртък не..
Сръбски опозиционни депутати хвърлиха димни гранати и използваха сълзотворен газ в парламента на страната като демонстрация на опозиция срещу политиките на правителството и в подкрепа за протестиращите студенти. Всичко това беше показано на живо по телевизията РТС 2, съобщава Ройтерс. Демонстрациите на студентите, предизвикани от срутването на покрив..
Започна поетапното опресняване на хоризонталната маркировка в обхвата на синята зона, съобщават от ОП „Общински паркинги и синя зона“. Дейностите се извършват в зона Широк Център, подзони 6, 7, 8 и 9, ограничени от съответните улици и булеварди: -Подзона 6 - включва и се ограничава от ул. „Д-р Пискюлиев“, бул. „Владислав Варненчик“ и бул. „Христо..
Община Варна обезопаси с делинеатори (антипаркинг колчета )велосипедната алея до стадион „Спартак“ по протежението на бул. "Васил Левски", съобщиха от общинския пресцентър. Пътните ограничители са поставени от автобусната спирка пред стадиона до входа на близкия търговски комплекс. Причината е, че велоалеята често се ползва за паркинг на автомобили,..