Първите две зарядни станции за електромобили и електрически велосипеди във Варна вече са инсталирани във Варна. Те се намират на ул. "Цариброд" и на ул. "Мусала". Всяка станция може да зарежда 2 обекта едновременно. Зареждането на електрическите автомобили на общинските зарядни станции е напълно безплатно за потребителите. Няма лимит за престой и зареждане, над 100 са в момента елавтомобилите.
Какъв е режимът на ползване на станциите обясни пред Иван Сименов директорът на „Паркинги и синя зона“ Младен Иванов :
Проектът включва още система за цялостен мониторинг и управление на мрежата, с различни права на достъп и функции за отделните администратори; интернет портал към основния портал на ОП ОПСЗ: www.varnaparking.bg,·мобилни приложения за iOS и Android за зареждане на елекромобил; комуникационна свързаност между възлите на системата осигуряваща и достатъчна за правилната и експлоатация и необходимата функционалност.
Техниката, с която фирмата, ангажирана с почистването на Варна разполага, е недостатъчна. Сравнение обаче с миналата година драстично са намалели проблемните точки, където има забавяне на прибиране на боклука. Това каза зам.-кметът на Варна Илия Коев. Той подчерта, че ако договорът с фирмата бъде развален, Община Варна ще е задължена да плаща неустойка...
Дискусия на тема „Еврото, околната среда и устойчивият туризъм: Нови хоризонти в обща валута“ ще се проведе в Министерството на околната среда и водите. По време на дискусията ще бъдат обсъдени ефектите от въвеждането на еврото върху развитието на устойчив туризъм и същевременно опазването на природните ресурси. Фокус ще бъде и потенциалът за..
Президентът Доналд Тръмп подписа заповед за удължаване на примирието до 10 ноември, отлагайки увеличението на митата, насрочено за днес. Деескалацията влезе в сила, когато САЩ и Китай се споразумяха да намалят взаимните увеличения на митата и да облекчат ограниченията за износ на редкоземни магнити и определени технологии. Съгласно..
Министерството на здравеопазването, в сътрудничество с Националния съвет по цени и реимбурсиране, ще представи новото мобилно приложение MedicinePrice. Чрез него гражданите ще имат достъп до актуална информация за цените на лекарствата в България както в български лева, така и в евро. Събитието ще се състои от 12:30 ч. в сградата на..
Днес ще е слънчево с купеста облачност следобед. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури между 30° и 35°, по Черноморието от 27° до 30°, за Варна около 30°. Вълнение на морето 2-3. Температура на морската вода от 26°-27°. Изгрев на Слънцето за Варна в 6 часа и 12 минути, залез..
Персеидите - най-ослепителният дъжд от падащи звезди през лятото, скоро ще достигне своя пик, но ярката луна ще попречи на наблюдението му, предаде Асошиейтед прес. Максимумът на метеорния поток е в ранните сутрешни часове на 12 август. Някои експерти обаче препоръчват да се изчака около седмица, за да се видят падащите звезди на по-тъмно..
Десетки родители с децата си излязоха на протест до заключения двор на Професионалната техническа гимназия във Варна заради липсата на безопасни пространства за игра и отказа дворът да се отвори поне през летните месеци. Владимир Пирев и негови съмишленици от сдружение "Деец" казаха, че борбата за безопасна игра на децата продължава с години, но..