Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шейсет и девет потребители от дом "Възраждане" в Русе са излекувани от коронавирус

Шейсет и девет потребители от дома за възрастни хора "Възраждане" в Русе вече са излекувани от коронавирус. През последното денонощие още един мъж - на 75 години, е преборил инфекцията и е изписан от Университетската болница "Канев", съобщиха от Областния оперативен щаб в крайдунавския град.
Огнище на заразата в социалното заведение бе обявено на 23 юли тази година, като до момента 96 са диагностицираните с коронавирус. От тях 86 са възрастни потребители, като осмина починаха. Десет души бяха заразени от персонала на дома - деветима вече са излекувани, а санитарка все още е под домашна изолация.
Четирима от заразените възрастни потребители са на болнично лечение, а други петима, които са без симптоми, са настанени в общинската вила "Липник" край Русе.
От общинската управа в града информираха, че по време на кризата с коронавируса в дом "Възраждане" са помагали и две доброволки. Това са Аглая Серафимова и Янка Янчева - директори на детски ясли в Русе. Жените са се грижили за заразените възрастни, които са били без симптоми, в продължение на две седмици.
От кметството благодарят на Аглая Серафимова и Янка Янчева и информират, че двете са дали отрицателни проби за COVID-19 след излизането си от дома.\БТА

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Сянката на главната

От утре слабо се понижават максималните температури

През нощта ще е ясно и почти тихо. Преобладаващи минималните температури между 14° и 19°, по Черноморието до 22°, за Варна около 19°.  Утре ще преобладава слънчево време, ще има и временни увеличения на облачността, по-значителни следобед над Североизточна България.  Там на отделни места ще превали краткотраен дъжд.  Вятърът ще се ориентира от..

публикувано на 17.08.25 в 13:46

Откриха телата на двама изчезнали в морето край Слънчев бряг

Телата на изчезналите в бурното море в Слънчев бряг в четвъртък следобед 14-годишен младеж и 35-годишния му роднина от Септември са открити и извадени от водата в района на Южното пристанище на Несебър, предаде Нова тв. Телата ще бъдат откарани за аутопсия в отделение "Съдебна медицина" към УМБАЛ - Бургас. Двамата са били част от по-голяма..

публикувано на 17.08.25 в 13:28
Лято в Шкорпиловци

До 3 бала ще се вълнува морето в днешния почивен ден

Днес времето ще е слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, по-значителни над Югоизточна България. Ще духа слаб до умерен вятър от изток и североизток. Максимални температури между 30° и 35°, по Черноморието 26°-29°, за Варна около 29°. Вълнение на морето 3 бала. Температура на морската вода 25°-26°. Изгрев на Слънцето за..

публикувано на 17.08.25 в 10:34

Мъж загина на връх Мусала

Млад мъж на около 30 години е загинал вчера в района на връх Мусала, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) към Българския Червен кръст.  Вчера в 13:07 часа е подаден сигнал за мъж, който е паднал и е в безсъзнание между връх Мусала и заслона на едното езеро. На място с медицински хеликоптер е отишъл екип на "Центъра за..

публикувано на 17.08.25 в 10:30

Заради барбекю възникна пожар в местността Сотира край Варна

За изминалото денонощие звената за пожарна безопасност и защита на населението са реагирали на 142 сигнала за произшествия. Ликвидирани са общо 111 пожара, съобщават от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" на своята интернет страница. При пожарите са пострадали двама души. С преки материални щети са..

публикувано на 17.08.25 в 10:20

Отпуската не е лукс, а нужда

Чуйте от колко дни отпуск се нуждаят хората, които днес са на плаж, в репортажа на Ваня Славова: Почивката е работа, при това сериозна, за да възстановим най-важните функции на тялото и психиката си, коментира за БТА психологът и психотерапевт д-р Пламен Димитров в един от най-предпочитаните за отпуски летен месец - август. Базовите..

публикувано на 17.08.25 в 09:58

Съдът пусна под домашен арест 18-годишния, прегазил хора на тротоар в Слънчев бряг

Районният съд в Несебър реши да остави под домашен арест 18-годишния Никола Бургазлиев, който с атракционно АТВ се вряза в пешеходци в Слънчев бряг. При инцидента най-тежко пострадаха 35-годишна жена и 4-годишното ѝ момченце, които и днес се борят за живота си в реанимацията на бургаската болница. В болница остават и други две деца, както и..

публикувано на 17.08.25 в 09:48