Почетен плакет на Кмета на Община Варна получи по случай 85-та си годишнина Мария Чиприянова - почетен гражданин на Варна, заслужил треньор и председател на клуба по художествена гимнастика „Чар - ДКС“. Отличието бе връчено от зам.-кмета Коста Базитов по време на турнира по художествена гимнастика „Руми и Албена“, който се проведе в морската столица. Организатор на събитието бе клуб „ЧАР - ДКС“, с подкрепата на Община Варна и Българската федерация по художествена гимнастика. В него участваха с демонстративни изпълнения гимнастички от Националния ансамбъл на България.
Българският футболен съюз въвежда промяна в правилата на efbet Лига. От новия сезон всеки клуб ще е задължен да включи в титулярния състав минимум четирима български футболисти. Клубове, които не искат да спазват това ново правило, ще трябва да декларират това преди началото на първенството. Ще трябва обаче в края на годината да платят 400 000 лева,..
Лекоатлетката на спортен клуб „Виктория“-Варна Стефани Димитрова се представи отлично на силен международен турнир в Русе.Надпреварата беше за юноши и девойки под 18 г.Участваха състезатели от от Румъния, Молдова, Грузия, Сърбия, Турция, Унгария. Варненският клуб "Виктория" взе участие с девет атлети. Стефани Димитрова спечели златото в..
В полската столица Варшава се проведе 38-тото Европейско първенство на категории по карате киокушин. Отборът на БКА -ИКО България воден от Шихан Емил Костов, взе участие с 20 състезатели.През първия ден се съревноваваха деца, юноши, девойки и младежи, където българските каратеки завоюваха: 5 Европейски титли: Стратимир Стратиев (СКК ”КИОКУШИН..
Пловдив обяви пълна готовност за старта на Европейското първенство по гребане за мъже и жени, което започва на 29 май на гребния канал в града. Информация за първенството дадоха председателят на Организационния комитет на първенството Иван Попов, Николай Бухалов – заместник кмет на Пловдив „Спорт и младежки дейности“, председателят на Българската..
Григор Димитров се отказа поради контузия в срещата си от първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.Поставеният под №16 българин имаше преднина от 2:1 сета (6:2, 6:3, 2:6) срещу №106 в световната ранглиста Итън Куин (САЩ), но трябваше да прекрати участието си в мача. Така Григор Димитров отпада заради контузия на четвърти пореден..
Селекционерът на женския национален отбор по футбол на България, Силвия Радойска, изпрати повиквателните в разширен състав за предстоящия официален двубой с Естония от Лига на нациите за жени. Лагерът на „Лъвиците“ стартира на 29 май в София, а мачът ще се състои на 3 юни ( вторник) от 20.00 ч, на стадион „Алексадър Шаламанов“ в столицата...
Футболистите на „Черно море“ спечелиха бронзовите медали в първенството тази година. Успехът им дава право на директно участие в квалификациите на турнира Лига на Конференциите. Варненци направиха 0-0 у дома срещу „Левски“, а в другата важна среща “Арда“ също завърши наравно в Разград срещу „Лудогорец“ и това класира „моряците“ на трето..