За първи път в 52-годишната си история КК „Албена“ приключва сезона си на загуба. Реализираните нощувки в комплекса са 365 000, като за миналата година те са били 1 милион и 500 000 хиляди. Истински сезон през това лято е имало само през месец август, като дори тогава максимумът, който е бил достигнат, е бил от 7 000 туристи, при двойно по-голям капацитет на легловата база. Удар върху комплекса е бил и отливът на германските туристи, след като област Добрич беше обявена за рискова зона заради ръст на заболелите с Ковид-19.
Само от изтеглянето на немските туристи КК „Албена“ е загубил около 6 милиона лева очаквани приходи. Държавата би трябвало да фокусира вниманието си върху област Добрич, в чиято територия е над една трета от Черноморското крайбрежие и да поправи грешките, които доведоха до обявяването й като опасна зона, сподели изпълнителният директор на курорта Красимир Станев.
Като изключително полезна определи Красимир Станев мярката 60/40, благодарение на която до края на годината курортът ще получи подпомагане от около 4 милиона лева. Според него обслужващият персонал в курортните комплекси трябва също да бъде включен в рисковите професии от първа линия.
Подробностите чуйте от репортажа на Мая Щърбанова:
Утре ще преобладава ясно и слънчево време. След полунощ на места ще се образуват мъгли, но още преди обед и там видимостта ще се подобри. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток, който следобед ще отслабне, на места до стихване. Температурите ще останат без съществена промяна - минимални между 6° и 11°, по Черноморието до 14°, максимални между 18° и..
Сдружението „Ангели на пътя“ организира днес национални протести в памет на Мартин Димитров от село Антон, загинал при нелегална гонка. Демонстрации се проведоха пред съдебните палати в София, Варна и други градове, както и в самото село Антон. Във Варна пред Съдебната палата се събраха само двама души, сред които беше Нели Петрова – майката на..
Палестинци, живеещи във Варна, заедно с членове и симпатизанти на организациите „Конфликт“ и „Студенти за Палестина“, излязоха днес на протест пред Съдебната палата на площад „Независимост“. Демонстрацията беше насочена срещу нарушаването на обявеното примирие в Газа от страна на Израел. Протестиращите носеха плакати с надписи „Мълчанието ви е..
Четиридневната ваканция за учениците около Деня на будителите доведе до засилен трафик по пътищата в страната и даде старт на традиционната акция на "Пътна полиция" - "Зима". Само за първия ден на проверките са установени хиляди нарушения, като са съставени над 3700 фиша и акта. Това съобки комисар Мария Ботева, заместник-директор на "Пътна..
Сдружение „Ангели на пътя“ организира национален протест под надслов „Стига мълчание“. Акцията е насрочена за 12 часа пред съдебните палати в София и в останалите градове на страната. Протестът се организира в социалните мрежи. Организаторите на националния протест, сдружение "Ангели на пътя" заявяват, че акцията е в името на..
В Деня на народните будители Варненският свободен университет „Черноризец Храбър“ беше домакин на единадесетото издание на националното състезание за креативни умения „Varna Spaghetti Engineering“. Инициативата събра бъдещи инженери и архитекти от професионалните гимназии по строителство, архитектура и геодезия в страната. Започна XI издание на..
„Провадия-Солницата“, Хераклея Синтика и Малката принцеса от Урвич са финалисти в класацията „Чудо на България за последните 15 години“. Те са избрани от над 100 000 българи, Отличията връчи заместник-министърът на културата Тодор Чобанов, на церемония, която се проведе снощи в Народния театър в София, съобщи „Стандартнюз“. Финалисти в..