Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Допълнителни проучвания бавят ремонтните дейности на ул. „Боян Бъчваров“ в Кабакум

| обновено на 28.10.20 в 14:29

Допълнителни проучвания бавят завършването на ремонтните дейности на ул. „Боян Бъчваров“ във варненската местност Кабакум, където се изгражда канализационна мрежа. Този проект  тръгна по инициатива на община Варна, за да се разреши този битов проблем за живеещите в района. При реализацията му обаче възниканаха и технически проблеми, които трябваше да бъдат решени, чрез допълнителни проучвания. 

Припомняме, панорамният път за "Златни пясъци" e затворен, защото битовата канализация, която се изгражда в района, все още не е готова. Проектът трябваше да приключи в началото на тази година.

По трасето на канализацията излязоха нехарактерни за територията каменни късове, наложи се преработка на инвестиционния проект във фаза техническа. Бяха предприети действия за допълнителни геоложки проучвания", това коментира инж. Христо Иванов, заместник-кмет на Община Варна преди време. 

Очаква се работата по Лот 3 да приключи до средата на номеври, като отсечката ще бъде възстановена и асфалтирана, увери зам.-кметът Иванов. Уастъкът, който касае Лот 4 е спрян от Строителен надзор заради проблеми по трасето. Предстои проектантът да прецени как ще бъде изпълнен проектът, каза още Иванов. Там трябва да се извърши хоризонтален сондаж. За целта е подготвена траншея, в която да бъде направена шахта, която да послужи за извършването на сондажа, обясни Иванов. Проектът е спрян именно поради причината, че  при сондажните дейности е била достигната една от къщите. Предприети са действия с цел обезопасяване на имущестото на хората, допълни Иванов.

Подробностите чуйте от интервюто на Нина Милошевич със зам.-кмета на Варна Христо Иванов: Разкопаният път на ул. „Боян Бъчваров“  и продължаващите по него ремонтни дейности, неизвестно докога, бе причина рано тази сутрин хората да се съберат и да потърсят отговори от отговорните институции. Нина Милошевич беше тази сутрин на ул. „Боян Бъчваров“.Чуйте повече от репортажа:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

В търсене на истината за Явор: Пореден протест във Варна днес (СНИМКИ)

В търсене на истината за смъртта на Явор близо 200 души се събраха днес пред сградата на Окръжния съд във Варна. Те носят плакати "Искаме истината за Явор" и "Аз съм Явор Георгиев" -  36-годишният мъж, починал на 7 юни пред кабинет в Психиатрията във Варна.  Над 1000 души на протест във Варна в търсене на истината за смъртта на Явор (СНИМКИ)..

публикувано на 12.06.25 в 20:15
Варненският залив

Парламентът прие законопроекти, свързани с морския и железопътния транспорт

Със спорове и обвинения от страна на опозицията парламентът прие два законопроекта, предложени от Министерския съвет, съобщава БНР.  Промените в Закона за морските пространства предвиждат облекчаване на административната тежест при разглеждане, приемане и одобряване на проект на генерален план за пристанище за обществен транспорт. Промените в..

публикувано на 12.06.25 в 19:32

Сериозен ръст на туристите от Германия бележат летищата във Варна и Бургас

60% ръст на туристите от Германия отчитат от летището във Варна и 70 на сто - от бургаския аеропорт спрямо предходната година. Това съобщи днес главният изпълнителен директор на фирмата концесионер на аеропортовете в Бургас и Варна д-р Франк Кванте. Това е нещо, с което изключително много се гордеем, допълни Кванте. Въпреки добрите резултати фирмата..

публикувано на 12.06.25 в 17:47
Снимката е илюстративна

До десет дни завършва ремонтът на улица "Прилеп"

В рамките на десет дни, при подходящи метеорологични условия, се очаква да приключат строително-монтажните дейности на улица "Прилеп". Това уверение са дали на Община Варна от фирмата-изпълнител на ремонта, съобщиха от пресцентъра на администрацията. Положен е неплътният асфалтобетонен слой, изпълнени са и голяма част от тротоарите на обекта...

публикувано на 12.06.25 в 16:37
Снимката е илюстративна

Започва възстановяването на тревните площи след ВиК-ремонта на пътя Варна-Златни пясъци

От днес ВиК-Варна започва възстановяването на тревните площи в участъка от бул. „Княз Борис I“, който е част от републиканската пътна мрежа (път I-9) след извършените дейности по изграждане на водопровод и канализация. Зелената площ, разделяща булеварда пред входа на резиденция „Евксиноград“, е почистена, предстои да бъде насипана с хумус и ръчно..

публикувано на 12.06.25 в 16:29

Ще внасяме ли медицински сестри от чужбина

Около 10% от всички медицински сестри са изчезнали от българския трудов пазар през последните 10 години. Това съобщи за Радио Варна Петя Георгиева, старши икономист в Института за пазарна икономика. Става въпрос за три хиляди сестри по-малко, докато броят на лекарите се запазва около 30 хиляди души. В България няма точни стандарти колко да бъдат..

публикувано на 12.06.25 в 15:58

Районната прокуратура във Варна: Все още не е готова пълната съдебномедицинска експертиза за Явор

От Районната прокуратура във Варна съобщиха за БНР и Радио Варна, че все още не е готова пълната съдебномедицинска експертиза, свързана с починалия Явор Георгиев. Не е насрочена и повторна аутопсия, която министър Даниел Митов предложи след разговор с близките на Георгиев. Вътрешният министър във Варна за Явор: Ще искаме втора аутопсия,..

публикувано на 12.06.25 в 15:49