„Спряхме да живеем от страх да не умрем”. С този израз може да бъде обобщена цялата 2020 година, която премина под знака на ковид-кризата. За 2021 се очертава същото. Поне засега хоризонтът не е никак чист. Има обаче хора, които вече планират какво ще правят през 2021. Юлиян Варимезов от клуб за туризъм „Свети Христофор“ към варненското туристическо дружество „Родни балкани” е готов с програмата за следващата година. И дори е подхванал нова инициатива, която е нарекъл „един петък”. И независимо от песимистичните прогнози, той гледа оптимистично на сегашното положение.
"Оптимист съм. Изхождайки от превода на древногръцката дума "криза", която означава и възможност, нещата ще се оправят. Не можем непрекъснато да бъдем в такъв статус на стрес, на опасност, на пандемия. Всички мерки, които се вземат в момента, целят точно това - да подобрят обстановката, да се върнем в нормалното нормално."
За инициативата на Юлиян Варимезов "един петък" чуйте в звуковия файл.
Единна кандидатура за президент между демократичната опозиция и основната управляваща страната партия е нереалистичен вариант, защото въпреки заявената евроатлантическа ориентация, възгледите ни за вътрешната политика са съвсем различни. Tова заяви във Варна евродепутатът от ПП-ДБ Радан Кънев, който участва в брифинг, заедно със..
В 17,48 часа на Аспарухов мост е станала верижна катастрофа между 4 леки коли. Щетите са само материални, няма пострадали, но се е образувало голямо задръстване, съобщават от варненската полиция. За два от автомобилите се чака да бъдат изтеглени от мястото на инцидента с Пътна помощ. По-трудно е придвижването в посока кв. "Аспарухово", съобщи репортер..
24-годишният мъж от Варна, заподозрян като извършител на убийството на майка си е осъден условно за държане на високорискови наркотични вещества, съобщават от Окръжен съд - Варна. Припомняме, по предварителни данни смъртта на 48- годишната жена е настъпила в резултат на нанесените й 11 прободно-порезни рани с нож, някои от тях в областта на сърцето...
Пожар възникна в тревиста местност край Девня. Три екипа на пожарната са на терен близо до реката в местността Балтата до стария содов завод. Горят сухи треви, в близост няма жилищни сгради и няма опасност за хората. Това съобщи Свилен Шитов, кмет на Девня. На място има и екип с фадроми, тъй като районът е трудно достъпен.
24-годишният син на убитата в кв. "Чайка" 48-годишна жена, заподозрян за убийството на майка си, е употребявал високорискови наркотични вещества. Той беше задържан за срок до 72 часа, но състав на Окръжния съд уважи искането на прокуратурата и му определи мярка "задържане под стража", съобщават от Апелативна прокуратура - Варна. Синът на убитата..
Четвърти апелативен съдия отказа да гледа делото по молбата на варненския кмет Благомир Коцев да бъде пуснат от ареста, предаде БНР. Съдия Георги Ушев, който е и последният председател на Специализирания апелативен съд, мотивира самоотвода си с атаки, включително и сигнали да бъде наказан дисциплинарно, от адвокати, ангажирани със защитата на..
Синът на 48-годишната жена, чието тяло беше намерено с порезни рани пред блок 6 в квартал "Чайка" във Варна е най-вероятният извършител на убийството. Откриха тяло на жена зад блок в квартал "Чайка" Днес ще бъде гледана мярката му за неотклонение, съобщиха източници от разследването. Стана ясно, че с металдетектори е открит ножът, с който..