Приказна коледна гора изниква около кукления театър във Варна през декември. От днес лятната сцена се превръща в причудлив кът, в който децата могат да видят работилницата на Дядо Коледа и къщичката на неговите помощници - джуджетата. Малчуганите могата да се докоснат до вълшебството на празника и с много други интересни игри и много сняг. Те ще се срещнат и с полярните животни - ще се запознаят с бяла мечка и пингвин. За малките почитатели на кукления театър са предвидени награди и лакомства. Това обясни директорът на Държавен куклен театър- Варна, Вера Стойкова.
Създадено с желание повече деца да усетят коледния дух, това ще бъде не спектакъл, а вълнуващо интерактивно забавление на открито! Истинско приключение с игри, криви огледала, среща с Вълшебник, промъкване в тунела на Бялата мечка и среща с нея, танцувални лудории, истинска пързалка,от Пингвин близалка... А какво се случва в къщичката на джуджетата, ще стане ясно на самия 15-ти декември, когато приключенията започват! В продължение на около 30 минути всеки ще се зареди с добро настроение и коледно вълшебство, защото през горския лабиринт ще бъде преведен от най-палавото Джудже, обещават от Кукления театър. За да се спазва нужната дистанция, на всяко пътешествие ще бъдат допускани не повече от 10 деца. А децата, които още не са самостоятелни, ще бъдат допускани само с родител.
Освен на открито всяка събота и неделя до Коледа ще се играе спектакълът "Снежанка и вълшебният подарък" и в закритата зала.
Публиката ще заема 30 процента от местата при спазване на всички противоепидемични мерки.
Подробностите чуйте от интервюто на Светлана Вълкова с Вера Стойкова:
Навръх рождения си ден почина младият писател Иво Христов, който от години се бореше с рядко заболяване, което образуваше тумори в главния и гръбначния мозък. - неврофиброматоза тип 2 "Вместо да отпразнуваме 24 години живот, се прощаваме с него. Болката е неописуема. Трудно е да повярваме, че го няма. Сърцата ни са натежали, а думите – безсилни",..
Певицата Деси Добрева пристига във Варна с концерт, част от национално турне под мотото “Гиздава“. Събитието ще се проведе от 21 часа днес в Летния театър. На сцената с изпълнителката ще се качат над 100 изпълнители, 100 кила и млади таланти на Варна. "Идеята е да се помогне на младите не само финансово, а и артистично", каза организаторът..
Професионални художници изрисуваха безвъзмездно подлеза на Районния съд, съобщи заместник-кметът на Община Варна Илия Коев. Той уточни, че инициативата е възникнала по време на честванията по случай 180-годишнината от рождението на Капитан Петко войвода, когато граждани са повдигнали въпроса за неугледното състояние на пешеходния подлез и нуждата от..
На 14 юли на 83-годишна възраст си отиде Турхан Расиев – доайен на българската сатира, един от учредителите на Сдружението на писателите – Варна, и дългогодишен член в редакционната колегия на вестник КИЛ („Култура, Изкуство, Литература“), съобщиха от Сдружението на писателите във Варна. Турхан Расиев е роден на 28 януари 1942 г. в с. Генерал..
По покана на плажен бар Кубо със съдействието на Love & Happiness Music - лейбъла, който развива независимата музикална култура в града, за ексклузивен сет на 24 юли във Варна пристига една от най-големите икони на световната клубна сцена: легендарният продуцент и диджей Louie Vega! Събитието обещава да се превърне в незабравимо изживяване за всички..
Във Варна и България премиерно беше представен проектът Balkan Moods („Балкански настроения“) по време на Международния музикален фестивал „Варненско лято“ в Археологическия музей в града. В него участие взеха Теодосий Спасов – кавал, Георги Василев – китара, Димитър Иванов – 10-струнна китара, Атанас Уркузунов – китара, и Ирина-Калина Гудева –..
На 15 юли (вторник) от 18 часа в Галерия „Аспарухово арт“ на читалище „Просвета 1927“ в квартал „Аспарухово“ ще бъде представен комиксът „Битката при Варна. Битка на народите през 1444 г.“ Комиксът ще бъде експониран на изложбени пана, които придружават печатното издание. Документалният комикс на авторите Елена Владова (сценарист) и Николай Русев..