Безплатна ледена пързалка ще има за седма поредна година за гражданите и гостите на Варна. Съоръжението е монтирано пред Летния театър в Морската градина.
Ледената пързалка започва работа от днес - 22 декември, и ще бъде отворена до 31 януари. Работното време на съоръжението е всеки ден от 10.00 до 18.00 ч., с почивка от 14.00 до 15.00 ч. за обработка на покритието.
В празничните дни ледената пързалка ще е отворена: на 24 и 31 декември от 10.00 ч. до 17.00 ч. с почивка от 13.00 до 14.00 ч.; на 25 и 26 декември от 11.00 до 17.00 ч., с почивка от 14.00 до 15.00 ч.; на 1-ви януари - от 11.00 до 18.00 ч., с почивка от 14.00 до 15.00 ч.
Няма ограничения за броя на сесиите за пързаляне, които са по 30 минути. Кънките ще се получават срещу депозит от 5 лв., който се възстановява след връщането им. На пързалката ще бъдат поставени информационни табели с регламент за ползване. Предвидени са патрули, които да съблюдават спазването на обществения ред и противоепидемичните мерки за безопасност. Специализиран персонал ще осигури обслужването на съоръжението, на разположение ще бъде и медицинско лице, съобщават от дирекция “Спорт” към Община Варна.
През нощта ще е ясно и почти тихо, по крайбрежието ще духа слаб вятър от северна четвърт. Преобладаващите минимални температури ще са между 16° и 21°, по Черноморието 18° - 23°. П рез деня ще е слънчево, следобед горещо. Ще духа слаб до умерен вятър от източна четвърт. Дневните температури слабо ще се повишат и преобладаващите максимални във..
Десета - за този летен сезон, акция по заведенията край морския бряг, се проведе снощи. Инспекцията бе осъществена от служители на „Криминална полиция“ и екипи на Първо и Второ РУ. Целта на операцията отново бе установяване на малолетни и непълнолетни лица – без придружител, след 22 часа; установяване на лица разпространяващи наркотични вещества...
Албанската икономика е нараснала с 3.4% през първото тримесечие на 2025 г., а инфлацията се е задържала под целевото ниво. Основен принос за растежа имат туризмът, инвестициите и износът. Това заяви управителят на централната банка на страната Гент Сейко. Междувременно Представители на туристическия сектор настояват за реформа в..
Турция е похарчила рекордните 5,43 млрд. щатски долара за научноизследователска и развойна дейност през 2024 г., което представлява 1,51% от централния бюджет и 0,41% от БВП, който миналата година е възлизал на 1,32 трлн. щатски долара. Това стана ясно от данните на Турския статистически институт (TÜİK), съобщава БГНЕС. По-голямата част от бюджета..
Дни на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Варна днес и утре. От 10.30 до 17.00 ч. граждани и гости на града ще могат да разгледат кораби и статичен показ на техника и въоръжение от състава на Военноморските сили. На 10 август, неделя от 9.00 ч. на Морска..
Нараства тенденцията на случаи на салмонела и чревни инфекции по Черноморието в активния летен сезон. През последните седмици здравните власти във Варна регистрират ръст на заболелите. От РЗИ отчитат, че с всяка изминала седмица случаите на стомашно-чревни инфекции и салмонела се увеличават, а една от причините за това са високите летни..
Кремъл потвърди, че руският президент Владимир Путин и американският му колега Доналд Тръмп ще се срещнат в Аляска за преговори следващия петък (15 август). Москва определи избора на мястото като „съвсем логичен“, предаде АФП. „Русия и САЩ са близки съседи, граничат помежду си“, заяви съветникът на Путин Юрий Ушаков. Датата и мястото на срещата..