Мото общността от Североизточна България започна набирането на средства за изграждането на Монумент в памет на загиналите мотоциклетисти. В края на седмицата ще бъде открита сметка за дарения. До момента са събрани над 7700 лева. Част от дейностите по изграждането на монумента ще бъдат безвъзмездни.
"Животът не е в това да се криеш, докато отмине бурята. Смисълът е да минеш през нея!"
Този текст ще бъде вписан в паметната плоча, която ще бъде поставена в основата на монумента. Негов автор е писателят Красимир Симеонов, който е и вдъхновител на идеята за изграждането на Монумент в памет на загиналите мотоциклетисти.
Ясно е мястото, където ще бъде поставен монумента. Повече от Джако Лазаров от клуб "Диви деца".
"На панорамата на Галата. Ще бъде осветен с бяла светлина. Единствено в дните, в които има загинал моторист, ще бъде осветяван в червено. На това място монументът ще се вижда от почти цяла Варна и когато светне в червено, ще дава една червена светлинка за всички тези по-млади мотоциклетисти, които не ги слушат главите."
Повече за изграждането на Монумента в памет на загиналите мотоциклетисти, чуйте в звуковия файл.
Най-засегнатата страна от пожари за 2024-2025 година в Европейския съюз е България, съобщиха от Министерството на околната среда и водите. През последните две години нашата страна отчита тревожна тенденция: 38 000 кв. м. са обхванати от пожари, а щетите се изчисляват на над 2,5 милиона евро. Да пазим природата означава да пазим дома си, здравето..
В събота се очаква да бъде пикът на горещата вълна. Националният институт по метеорология и хидрология вече издаде червен код за опасно време в 12 области на страната - Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Велико Търново, Русе, Ямбол, Хасково, Стара Загора, Пловдив, Благоевград. Там дневните температури ще прехвърлят 41 градуса. Средно за страната..
Депутатите приеха на първо четене три от проектите за промени в Закона за лечебните заведения, които уреждат увеличението на заплатите на младите лекари. В тях се предвиждат различни механизми за ръст на възнагражденията. Управляващите от ГЕРБ-СДС, БСП-Обединена левица и ИТН предлагат заплатите на младите лекари да продължат да са обвързани с..
Близо 400 кг марихуана са задържани при специализирана операция на Главна дирекция "Борба с организираната престъпност", съобщава БНР. Акцията е проведена под ръководството на Окръжната прокуратура в Сливен. Количеството е открито в микробус и склад,
Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" ще отплава за поредната експедиция до Антарктида в началото на ноември, а на борда се очаква да присъстват държавният глава Румен Радев и Негово Светейшество Патриарх Даниил. Т ова съобщи във Варна проф. Христо Пимпирев, ръководител на Българския антарктически институт, преди началото на..
Балчик определено се свлича и затова е подготвен видеоматериал, който да послужи пред държавните органи за подпомагане. Такава е констатацията на комисията, която направи оглед на свлачищата на 18 юли. В нея влизат специалисти на Община Балчик, Геозащита – Варна, ВиК и Пожарна безопасност и защита на населението, уточни заместник – кметът по..
На всички деца, които тази седмица са посещавали ДГ №39 „Приказка" в квартал „Владислав Варненчик“, както и на целия персонал на детската градина ще бъдат назначени микробиологични изследвания за възможните причинители на стомашно-чревни неразположение. Това съобщиха от общинската дирекция „Здравеопазване“ по повод случая от четвъртък – 24 юли, когато..