Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

15 години отбелязва варненският фенклуб на Арсенал

Преди 15 години група фенове основават варненския клон на българския фенклуб на футболен клуб Арсенал. Днес той наброява близо 80 отдадени запалянковци. При всеки важен мач те се събират, за да подкрепят лондонските артилеристи. Не са доволни от моментното състояние на клуба и се надяват, че един ден отново ще го видят на върха.
Срещаме Ви с Даниел Георгиев, Лъчезар Лефтеров и Траян Георгиев. Само трима от близо 80-те организирани фенове на Арсенал във Варна. Всеки един от тях по различно време и начин е станал фен на клуба. Преди това обаче се запалват по най-великата игра – футбола.
Не оставайте с впечатлението, че единственото, което правят феновете, е да се събират и заедно да гледат мачове на любимия си отбор. През тази година например националният фен клуб на Арсенал издаде биографията на един от най-емблематичните играчи на артилеристите Йън Райт.
А дейността на варненският фен клуб на Арсенал е свързана и с много благотворителни инициативи. 
Повече чуйте в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Над хиляда души взеха дръвчета от "Гората.бг"

Над 1000 души дойдоха на площад „Св. Кирил и Методий“ пред катедралния храм „Успение Богородично“ във Варна, за да си вземат дръвчета в рамките на инициативата на „Гората.бг“. Те подаряват близо 30 000 плодни и иглолистни дръвчета и червен дъб. Създаталят на „Гората. Бг“ Никола Рахнев каза, че до трети март ще бъдат дарени близо 110 000..

публикувано на 01.03.25 в 15:39

Музеят на Възраждането с творческа работилница за 3 март

Празнична творческа работилница е подготвил Музеят за Възраждането във Варна за 3 март.  Всеки, които желае, ще изработи националния трибагреник чрез тъкане и едновременно с това ще научи интересни факти за Освобождението на България.  Цената за посещение и работилница е 5 лв. с включени материали. Не е необходимо предварително записване. Н а..

публикувано на 01.03.25 в 09:00

Честита Баба Марта с пожелание от Радио Варна

Празникът на Баба Марта в българските традиции е символ на пролетта и носи пожелание за здраве и плодородие в началото на новия цикъл в природата и се предполага, че е оформен въз основа на древна обредност, свързана с езическите земеделски култове към природата, характерни за балканския полуостров – тези на и елинските обичаи. На 1 март..

публикувано на 01.03.25 в 07:36

Светослав, който продава мартеници на пазар "Роза": Важното е да сме усмихнати и топли един към друг

Може би сте го виждали, ако сте минавали през пазар "Роза" в Цветния Квартал във Варна. В пек и студ той е там, за да продава я гривнички, я цветя, я дребни подаръчета, с които да зарадваме близките си. Той се казва Светослав Райков, на 37 години е, а в навечерието на Баба Марта ни зарежда с добротата си и... продава мартеници. Светослав е с ТЕЛК и..

публикувано на 28.02.25 в 14:19

Музеят на Възраждането, Аладжа манастир и Побитите камъни ще работят на 3 март

На Националния празник на България – 3 март, понеделник, за посетители ще бъдат отворени следните обекти към Регионален исторически музей – Варна:   - Музей на Възраждането от 10.00 до 17.00 часа   - Аладжа манастир от 10.00 до 17.00 часа   - Побити камъни от 10.00 до 18.00 часа Музеят на Възраждането е подготвил и празнична творческа работилница...

публикувано на 28.02.25 в 12:08

На 3 март се навършват 100 години от откриването на жп гарата във Варна

С беседа и музейна експозиция жп гарата във Варна ще отбележи своята 100-годишнина. Събитието ще се състои на 3 март от 14 часа в чакалнята на гарата, съобщиха организаторите.  Откриването преди 100 години на автентичната железопътна гара е било от изключително значение за Варна. С приемно здание, съответстващо на „ранга“ ѝ, гара Варна се сдобива..

публикувано на 28.02.25 в 11:14

"Парад на планетите" в края на февруари

Седем небесни тела ще украсят небето в края на февруари в т.нар. "парад на планетите", съобщават световните осведомителни агенции.  Тези планетарни паради се случват, когато няколко планети се подреждат наведнъж на нощното небе. Те не са в права линия, а са близо една до друга от едната страна на Слънцето.  През този месец Венера, Марс и..

публикувано на 28.02.25 в 07:52