Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тошко Йорданов: Още днес внасяме готови промени в Изборния кодекс

Тошко Йорданов
Снимка: Ани Петрова

Имаме парламент, различен от всички предишни. Различен, защото закъсня с 6 месеца. Закъсня, защото предишните управляващи са се вкопчили във властта и отказаха предсрочни избори. В парламента има представители на хората, които протестираха една година. Това заяви Тошко Йорданов от „Има такъв народ”, предаде БГНЕС.

Има огромна част депутати, които бяха на жълтите павета да протестират, има депутати в залата, които ядоха бой от полицията. Едва ли този парламент ще изкара 4-годишен мандат. Основната задача на този парламент е промяна на Избирателния кодекс. Още днес внасяме готови промени в Изборния кодекс и партиите, за да може субсидията да бъде 1 лев на глас, посочи Йорданов. Българите от чужбина трябва да гласуват по пощата, трябва да се разпусне ЦИК и да се избере нова комисия, трябва да има видеонаблюдение. Това са неща, които парламентът трябва да изпълни веднага, каза още Йорданов. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Промени в маршрута на автобуси по линия 10 заради ВиК-авария

Поради възникнала авария на тръбопровод днес от 19,00 часа автобусна спирка "Хаджи Димитър" няма да бъде обслужвана.  След спирка "Роза" автобусите по линия 10 продължават по локалното платно и на кръстовището с ул. "Подвис" завиват надясно за да се включат по маршрута си, съобщават от Градски транспорт.

публикувано на 18.08.25 в 18:45

Незаконно сметище на ул. "Праскова", шофьори разчистват, за да минат колите им

Нерегламентирано сметище се е образувало на ул. "Праскова" в кв. "Пчелина" във Варна. Незаконно изхвърляне на боклук, включително и едрогабаритни отпадъци, се извършва от месеци, разказа Радослава Сидерова. По думите й на площадката доскоро е имало два контейнера за битов смет, сега поради неясни причини е само един. Проблемът обаче не се изчерпва само..

публикувано на 18.08.25 в 17:25

ПП–ДБ - Варна с позиция срещу откриването на руско консулство до щаба на ВМС във Варна

По информация, потвърдена от Министерство на външните работи, Руската федерация, чрез дипломатическа нота, изпратена от своето посолство в София до МВнР, е отправила искане за откриване на Генерално консулство във Варна, съобщават от "Продължаваме промяната - Демократична България" - Варна в своя позиция. Те посочват, че посоченият аргумент е..

публикувано на 18.08.25 в 17:09

8-годишно дете загина при инцидент с парашут в Несебър

8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърския плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра височина. Въпреки спешните реанимационни действия детето починало. За момента полицията в Несебър е задържала три лица, предоставящи атракциона "парасейлинг", предаде БНР-Бургас. Инцидентът се е..

публикувано на 18.08.25 в 16:10

От утре започва ремонт на ул. „Капитан Райчо“ в район „Младост“

От 19 август 2025 г. започва основният ремонт на ул. „Капитан Райчо“ във варненския район „Младост“. Обновяването ще обхване участъка от бул. „Васил Левски“ до ул. „Под игото“, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Проектът предвижда пълна подмяна на водопроводната мрежа, нови асфалтова и тротоарни..

публикувано на 18.08.25 в 15:21

Мигрант загина при катастрофа край Шабла след гонка с полицията

Един мигрант от Египет е загинал днес при тежка катастрофа край село Божаново, община Шабла. Инцидентът е станал след преследване от страна на гранична полиция, след като по-рано през деня миниванът не се подчинява на сигнал да спре за проверка.   Около 11.30 часа е подаден сигнал от АПИ за неспиране на автомобил при техен сигнал близо до Каспичан, в..

публикувано на 18.08.25 в 15:18
Снимката е илюстративна.

Гуми и сухи треви горят край Звездица

Гуми и сухи треви горят край село Звездица. Три екипа на пожарната се борят с овладяване на пожара, съобщиха от пресцентъра на полицията във Варна. 

публикувано на 18.08.25 в 14:51