Певецът Йордан Марков чества през тази година десетилетие на професионалната сцена. Той ще го отбележи, както най-добре си знае – с концерт. На 4 август в Летния театър във Варна ще видим новия му спектакъл с наслов „Завинаги до вас“ със специален гост Нели Рангелова. Само на 27 години силистренецът продължава да се отдава на естрадната музика и работи с някои от най-известните имена в жанра.
Още като тийнейджър Йордан Марков записва първата си авторска песен. Тя се нарича „Винарна“ и по нея работят композиторът Светослав Лобошки и поетът Ваньо Вълчев. Самата композиция е посветена на известния поет Евтим Евтимов. Това е песента, която слага началото на кариерата на Йордан Марков, а след нея следват още емблематични заглавия. Стремежът на младия изпълнител е да продължава да прави песни, в които хората да познаят себе си.
"Виждам доста млади хора, които се обръщат все повече към хубавата и стойностна българска музика изцяло. Песни, в които са заложени онези общопроиети човешки ценности в нашия живот като любов, приятелство, семейство. Миналата година направих една песен, която се казва „Благодаря Ви“, която посветих на моите родители и на моето семейство, но тя е толкова универсална, че всеки може да я поднесе на своите родители и да им благодари с нея."
„Шапка ти свалям, любов“, „Лято е“, „Момичето за мен“ са сред песните, които публиката на Йордан Марков познава отлично. Ще имат възможност да ги изпеят заедно с него в новия му концерт-спектакъл „Завинаги до вас“. Йордан Марков ще излезе на сцената на летния театър във Варна на 4 август заедно с певицата Нели Рангелова. Тя ще зарадва публиката с най-големите си хитове. Но освен музикално, това ще е и визуално изживяване:
"Онези хора, които са посещавали моите концерти през годините, знаят, че ние пътуваме с огромно аудио-визуално шоу на световно ниво, огромни лед екрани и видеостени, които също допринасят за емоционалността на песните и тяхното представяне. Ще има два балета, не един, които ще съпътстват почти всяка песен на този концерт."
24 души екип пътуват за концерта на Йордан Марков. Той продължава да снима клипове към песни от втория си албум „Силата на любовта“. Вече работи и по трети албум, който най-вероятно ще излезе през следващата година.
Чуйте целия репортаж в звуковия файл:
Историята е едно колело, което се върти, и събитията в него се повтарят. Това подчерта за Радио Варна и предаването "Новият ден" историкът Траян Димитров. Месец септември е много богат откъм исторически събития, а Варна заема централно място сред тях, допълни Димитров. " В Деня на Съединението княз Александър I Батенберг тръгва от Варна, минавайки..
„Варна веднага мога да я оприлича като Пловдив с море“. Това подчерта за Радио Варна новоизгряващата актриса Милвана Христова. Тя е родом от Пловдив, но чарът на морската столица намира място в нейното сърце. Милвана Христова, част от класа на проф. д-р Ивайло Христов по драматичен театър в НАТФИЗ, се присъединява към Драматичния театър..
На тържествена церемония в двора на Археологическия музей във Варна бяха връчени наградите за съвременно визуално изкуство на третото издание на Форум БУНА. Международно жури в състав: Зденка Бадовинац (Словения), Ана Франговска (Северна Македония), Калин Серапионов, Александър Вълчев и Владия Михайлова присъди четири отличия БУНА и две почетни..
13-ото издание на Европейския конкурс за детски песни „Златни искри“ ще събере във Варна композитори и текстописци от Европа. Този фестивал е посветен на оригиналните детски песни, създадени от професионални автори и предоставя възможност на композиторите да споделят своите творчески идеи с детската аудитория. Тази година жребият за..
Третото издание на форума за съвременно визуално изкуство БУНА се провежда във Варна до 8 септември. Организатори на събитието са Фондация БУНА с председател Нели Вълчева (Галерия „Ларго“, Варна) в сътрудничество със Сдружение „Таляна“ (ReBonkers). Форумът разгръща своите творчески търсения и идеи в над 50 локации в морската столица, където над..
Готови ли сте за едно незабравимо литературно приключение! На 5 септември, точно в 18:00 часа, на открита сцена "Мелницата", на морския бряг в Балчик стартира 42-часов денонощен маратон на четенето - без паузи, без прекъсване, под открито небе. До 12:00 часа на 7-ми септември книгите ще оживяват в ръцете на хора от всички възрасти и от цялата страна...
Градската художествена галерия “Борис Георгиев” - Варна, се включва в третото издание на форума за съвременно изкуство БУНА с представянето на проекти на концептуални артисти. В Галерията на ул. „Любен Каравелов“ 1 ще бъде разположена видеоинсталация на визуалния артист от Германия Лукас Рем, който разказва за зараждането на идеите за човешки права в..