По повод Денят на независимостта на България, варненското туристическо дружество „Владислав Варненчик”, заедно с дирекция "Спорт" към Община Варна, организират Черноморски поход Варна-Балчик.
Участие ще вземат над 30 души от Варна, Пловдив и Балчик.
Сборният пункт ще бъде пред УМБАЛ "Света Марина" в 7.00 часа. След това, участниците ще преминат през Телевизионната кула, Дилбер чешма, новите гробища във Виница, Природен парк "Златни пясъци", Кранево, КК Албена и около 19.00 часа ще финишират пред културно-информационния център "Мелницата" в Балчик. Общата дължина на маршрута е 42 километра.
С Черноморския поход от Варна до Балчик ще бъде отбелязан и краят на туристическия сезон, каза за "Радио Варна" председателят на Туристическо дружество "Владислав Варненчик" Диан Даскалов. Той изрази надежда, че инициативата ще стане традиционна.
Чуйте още в разговора на Иван Барбов с Диан Даскалов:
Традиционното събитие "Алея на книгата" няма да се проведе тази година. Това съобщиха организаторите от асоциация "Българска книга". Причината, допълват те, е че Експертният съвет по устройство на територията към Община Варна не е разрешил събитието да се проведе на обичайното му място. През последните 15 години „Алея на книгата“ се провеждаше по..
Община Варна припомня на гражданите, че функционира площадката за разделно събиране на отпадъци, генерирани от домакинствата. Жителите на Варна имат възможност да предават напълно безвъзмездно различни видове битови отпадъци. Площадката е с адрес: гр. Варна, район „Владислав Варненчик“, ул. „Перперикон“ №11, с работно време: всеки ден от 9:30 до..
Промяна на Закона за въвеждане на еврото в Република България предвижда срокът за обозначаване в лева и евро на бележките от таксиметровите апарати да бъде удължен до 30 октомври 2025 г. Това са част от промените, предложени от правителството, които вече са внесени в Народното събрание и ще бъдат разгледани преди 8 август т.г., съобщиха от пресцентъра..
Най-много трябва да разчитаме на гласа и експертизата на учените по отношение на процесите и икономическите перспективи пред страната ни от въвеждането на еврото. Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев при откриването на конференцията „Ние и еврото: научни факти срещу митове“. Форумът се провежда в Икономическия университет –..
Пожар е възникнал при 73 км на магистрала „Тракия“ в посока Бургас. Огънят е в близост до бензиностанция. 5 пожарни коли са на място и работят за погасяването на пожара. Няма пострадали хора, няма опасност за населението, предаде бТВ. ОТ Агенция "Пътна инфраструктура" призовават шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост. Заради..
Министерството на образованието и науката публикува второ класиране за прием в 8. клас. Проверката става в системата https://infopriem.mon.bg/ с входящ номер и идентификационен код, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката. Записването на класираните ученици ще продължи от 22 до 24 юли включително в училището, в което са..
Днес е последният работен ден на Георги Чолаков като изпълняващ функциите ръководител на Върховния административен съд. От утре той излиза в двумесечен отпуск, а до избора на нов временен ръководител, начело на институцията, ще са заместник-председателите Мариника Чернева и Любомир Гайдов, съобщава БНР. До това се стигна заради приетите в началото..