Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пожар изпепели общинска къща в Балчик

Покрив и покъщнина са унищожени при пожар в Балчик, няма пострадали, съобщи началникът на балчишката пожарна инж. Антон Антонов. Спасени са две къщи в съседство. Две коли са потушавали вчера огъня в продължение на три часа. Сигналът за пожар в едноетажна къща, общинска собственост, в кв."Балик" е подаден в 11.20 часа. Огънят е тръгнал от неизправна печка, чийто комин е изведен през прозореца. Освен дърва, са горели парцали и боклуци, обясни инж. Антонов. Двете възрастни жени в къщата не са пострадали.
Все още не са потърсили общинската жилищна комисия по настаняване. Двете помещения са негодни за обитаване, каза управителят на БКС – Балчик инж. Павел Павлов.
Преди няколко години отново при пожар е била унищожена наследствената къща на двете жени в ромската махала, в резултат на което са били настанени в общинско. Сега социалните отново са ангажирани със случая.
От дирекция „Социално подпомагане“ – Балчик ще им бъде отпусната еднократна помощ от по 375 лева, както и оказано съдействие за издаване на лични и други документи, каза директорът на службата Евдокия Великова. Тази нощ двете жени са нощували на място, осигурено от техен близък. 

Подробностите чуйте в звуковия файл:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

ОбС одобри отпускането на 720 хил. лева за домакинството на две европейски първенства във Варна

С пълно мнозинство Общински съвет – Варна гласува отпускането на 720 хил. лв. в подкрепа на две големи спортни събития, които ще се проведат в града през 2026 г. – Европейското първенство по волейбол за мъже и Европейското първенство по художествена гимнастика. Предвиденото финансиране ще бъде включено в общинския бюджет за следващата година, след като..

публикувано на 31.07.25 в 15:58

Пет центъра за деца с увреждания във Варна ще бъдат оборудвани с фотоволтаични системи

Сгради на социални услуги във Варна ще бъдат оборудвани с фотоволтаични системи по проект. С пълно единодушие местният парламент даде съгласието си администрацията да кандидатства с проектно предложение за инсталиране на фотоволтаици по процедура чрез директно предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост. Тази мярка ще доведе до..

публикувано на 31.07.25 в 15:38

Борисов: КПК спаси Коцев от това, което стана в София, от "дриймтийм" остана само "дрийм"

Антикорупционната комисия спаси кмета на Варна Благомир Коцев от позора, който щеше да изживее. Това, което се случи в София - че арестуваха зам.-кметове за корупция и всички други избягаха, щеше да се случи във Варна само след няколко месеца.  Всички заместник-кметове и партньори напуснаха кмета Васил Терзиев, останаха само знамето и той.  Това..

публикувано на 31.07.25 в 12:50
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов.

Бойко Борисов няма да е кандидат за президент

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов заяви,  че няма да се кандидатира за президент, но смята, че  има кандидати, които биха събрали подкрепа от три-четири партии, за да спечелят президентските избори. Този въпрос ми се задава откакто съм се родил, и винаги отговорът ми е такъв и действията са ми го доказали, каза още той. Борисов даде добра..

публикувано на 31.07.25 в 12:41

През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море"

През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море".  Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този път е връзка между Европа и Азия. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той, заедно с председателя на парламентарната Комисия по регионална политика,..

публикувано на 31.07.25 в 12:35

В Балчик регламентират тротинетките с общинска наредба, автогарата скоро отново заработва

Изменение и допълнение на Наредбата за обществения ред ще бъдат внесени на заседанието на Общинския съвет в Балчик на 1 август, след като по-рано бе създадена временна комисия за изготвяне на проект. Целта е да се въведат ясни правила и забрани относно движението, паркирането и безопасната експлоатация на индивидуални електрически превозни средства..

публикувано на 31.07.25 в 11:45

Община Варна внесе жалба срещу наложените ѝ запори

Административен съд – Варна образува дело по жалба на Община Варна срещу налагането на запори на сметките й поради  предявен иск от собственик на имот за 2.7 млн. лева за пропуснати ползи. Сметката на общината не запорирана от частен съдебен изпълнител единствено до размера на иска по изпълнително дело — 2 698 156,87 лв. С останалата наличност..

публикувано на 31.07.25 в 10:54