Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Образователна платформа помага в обучението на деца от страната и чужбина

Снимка: Pixabay

Научи.бг е образователна платформа за преподаване на частни уроци онлайн. Нейни създатели са Георги Кирилов и Даниел Туечки. Определят насоката й след проучване сред 400 български родители, ученици и учители. А резултатът от акнетата показва, че половината от родителите смятат частните уроци за задължителни, за да бъде прието детето им в желаното училище. Над 50% от учениците са на същото мнение. Повече от 55% от учителите са провеждали индивидуални онлайн уроци и биха провеждали такива, ако не са го правили до сега, като в това виждат допълнителен положителен ефект от онлайн уроците.

Платформата е с улеснен достъп за връзка между учител и ученик, разказа за Радио Варна Даниел Туечки. В нея са представени 200 квалифицирани учители от цялата страна, като потребителят може да избира според предмета, който търси, класа, в който се обучава и представянето на самия преподавател. Уроците се заплащат, като всеки учител сам определя цената, а часовете са с времетраене от 45 или 90 минути.

Така на практика ученик от малко населено място може да получи частен урок от учител, който се намира в някой от големите градове и обратно. Платформата е шанс за образование и на деца живеещи в чужбина.

Частните онлайн уроци в платформата Научи.бг са насочени основно към ученици, а най-голям интерес към нея до момента има от родители на седмокласници и дванадесетокласници, заради матурите, които им предстоят.

Реално, обаче, образователната платформа може да се ползва и от възрастни хора, като интерес към нея проявяват такива, които искат да научат чужд език.

В момента има регистрирани български учители, които живеят във Великобритания, Нидерландия и Кипър.

Освен за частни уроци онлайн, платформата Научи.бг дава възможност за обмяна на учебни материали между самите преподаватели. В секция „Материали“ са публикувани помагала, информационни плакати и други полезни ресурси, които българските учители могат да ползват при обучението на своите ученици.

Платформата постоянно се развива и надгражда, каза още Даниел Туечки. В момента се създава календар на състезанията и олимпиадите в България, като те могат да бъдат добавяни като събитие от всеки потребител и след одобрение да станат видими за потребителите на платформата. Идеята е подобни образователни прояви да достигат до всички деца, те да имат избор да участват в тях, а това да ги стимулира да се развиват и научават повече, каза още Даниел Туечки.

Целия разговор можете да чуете в прикачения звуков файл:



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ел. табло, счупено при катастрофа на Аспаруховия мост във Варна, 7 януари 2025 г.

Катастрофа остави без осветление участък от Аспарухов мост

Катастрофа на слизане от Аспарухов мост в посока район „Аспарухово“ е възникнала в 19 часа тази вечер. Автомобил се е блъснал в електрическо табло, захранващо осветлението на входа и изхода на района. Поради тази причина участъкът ще остане известно време без осветление, съобщи районният кмет Ивайло Маринов.  Той призовава шофьорите да карат..

публикувано на 07.01.25 в 20:31

БАБХ с призив към животновъдите за овладяване на шарката и чумата по животните

Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), д-р Светлозар Патарински, изпрати писмо до животновъдните асоциации в България във връзка с тежката епизоотична обстановка, причинена от заболяванията шарка по овцете и козите и чума по дребните преживни животни. Той призовава животновъдните асоциации да организират срещи..

публикувано на 07.01.25 в 19:45

Водата в Шуменско не е годна за пиене

Водата от язовир „Тича“ остава мътна, показват последните проби на Регионалната здравна инспекция в Шумен. Пробите показват, че жителите на Шумен, Велики Преслав и селата Панайот Волов, Дибич и Белокопитово не трябва да пият водата от чешмите и да готвят с нея. В пробите, които са взети след 2 януари, се съдържа и остатъчен хлор, който е в границите..

публикувано на 07.01.25 в 18:54
Лора Георгиева

Лора Георгиева: АКФ откри палитра от роднински назначения и връзки в "Булгартрансгаз"

Втората част на разследването на Фондация „Антикорупционен фонд“ (АКФ), посветено на аферата "Чирен", разкрива политически назначения, уютни постове за роднини на висши държавни чиновници и конфликти на интереси в редиците на държавното дружество "Булгартрансгаз". Разследването беше публикувано вчера, а в идеото, озаглавено „Газ, роднина,..

публикувано на 07.01.25 в 18:35

Запалени отпадъци предизвикаха гъст дим след Аспаруховия мост

Заради запалени отпадъци се е образувал гъст дим след Аспаруховия мост във Варна. Пожарът е възникнал в южната част на Варна, след съоръжението.  Два противопожарни екипа са на място, а огънят вече е овладян, съобщиха за Радио Варна от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.  Димът е видим от различни части на града.  Няма пострадали. 

публикувано на 07.01.25 в 17:07
Чакащи на опашка за безплатни карти във Варна, януари 2025 г.

Пенсионери, чакащи за карти във Варна: Защо чак след нова година казаха, че ще има гратисен период?

Актуалната информация за издаване на безплатните карти за градския транспорт трябва да бъде поставяна по автобусите и край пунктовете, а не да се публикува само в интернет и да се излъчва в медиите. Това коментираха за Радио Варна чакащи на централния пункт за издаване на превозни документи до Средно училище "Димчо Дебелянов" във Варна.  Защо след нова..

публикувано на 07.01.25 в 16:50

Премахнаха неработещите бараки по улиците "Д-р Пискюлиев" и "Дрин"

Демонтажът на неработещите павилиони на ул. „Д-р Пискюлиев“ и ул. „Дрин“ приключи днес, съобщи заместник-кметът по обществения ред и сигурността Илия Коев. Премахването на бараките бе извършено във връзка с изпълнението на инвестиционен проект за основен ремонт на улицата в отсечката от ул. „Ангел Кънчев“ до бул. „Христо Ботев“. Преместваемите обекти..

публикувано на 07.01.25 в 16:45