Точно две години след излизането на дебютното ЕР “Завинаги” на Чавдар Гочев, на музикалния пазар ще се появи “Свобода”. Изданието включва 4 нови песни и техни концертни версии, записани на сцената на варненския Държавен куклен театър. Музиката, текстовете и аранжиментите са изцяло на Чавдар, той е и единственият музикант, взел участие в записите.
В студийните записи изсвирвам всички инструменти абсолютно сам. Ударните в албума са по-скоро перкусионни. Голяма част от тях са записани звуци от удари по врати, кашони и други подобни, и след това семплирани. Желанието ми беше да използвам само “аналогови”, истински семпли, записани от мен.
В никакъв случай не предпочитам да работя сам в студиото, но понякога е трудно да се организират записи на цяла група, особено във времена на пандемия. А и всички песни бяха замислени да включват само китара и глас, така че впоследствие просто добавих малко клавирни и перкусионни партии.
А каква е историята на концертните версии на песните?
Студийните записи, които направих още зимата, в момента се мастерират и ще излязат в музикалните онлайн платформи през декември. Репетирайки за няколко участия на живо, решихме да ги запишем и да ги заснемем - видеата могат бъдат гледани в моя YouTube канал. Лайв версиите също ще влязат в албума “Свобода”. Този малък концерт се случи на сцената на Държавния куклен театър във Варна, където заедно с мен излязоха Георги Илиев - бас и вокал, Цветан Момчилов - клавишни, Емил Иванов - барабани, и DJ Ivo But Not, който осъществи записа. Благодаря и на моя добър приятел Хуан Руа Диаз, който направи микса и мастеринга. Това беше един малък концерт без публика.
“Свобода” ще бъде в музикалните онлайн платформи в началото на декември, а още от разговора на Добо Мързов с Чавдар Гочев в предаването Джем сешън чуйте в прикачения звуков файл.Да използваме летните дрехи в есенната визия, като съчетаваме например любимите си летни топове с жилетка или сако. Този съвет даде за предаването "Новият ден" имиджовият консултант Румяна Димитрова. Когато купуваме дрехи, да залагаме на качествената и красива кройка, с добра изработка, и да мислим за поне още три дрехи, с които може да бъде съчетана,..
Арт галерия "Папийон+ има удоволствието да срещне почитателите на изящното изкуство с прекрасна колекция творби от многообразното творчество на талантливия художник Иван Стратиев. От 10-ти до 31-ви октомври, в навечерието на своята шестдесет и пет годишнина в изложбената зала на галерията авторът показва най-новите си творби, обединени от темата..
Изложбата „Присъствие 12“ е поредният спомен за варненския художник Димитър Манолов. По традиция тя е подредена в галерия „Арт Маркони“. Това не са само едни картини. Това са истории, каза за Радио Варна галеристката Ваня Маркова. "Винаги по това време я правим. Тази е 12-та, откакто Митко ни напусна. Но всъщност това е повод първо да си..
На 11 октомври се игра дългоочакваната есенна премиера в Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ на „Време разделно“. Режисьорът Бина Харалампиева продължава своята поредица от театрални адаптации на литературна класика с варненската трупа след хитовите спектакли „Тютюн“ и „Под игото“, които не спират да покоряват сърцата на публиката в цялата страна. В..
Единадесетото издание на Международния кино-литературен фестивал „Синелибри" започва днес и ще продължи до 3 ноември под мотото „Пяната на дните", съобщиха организаторите. От днес до 9 ноември е онлайн изданието на фестивала чрез платформата Нетера. Във Варна на голям екран филми от програмата могат да бъдат видяни от 18.10 до 2 ноември. В..
На 12 октомври, след 11:00 часа, българските песни, участващи в конкурсната програма на 13-ия Европейски фестивал за детска песен „Златни искри“ , ще бъдат представени в радиопредаване на БНР – Радио Варна. Това ще се случи в рамките на предаването за българска поп- и рок музика „Може би ДА“. Слушателите ще имат възможността не само да чуят..
Между 17 и 19 октомври във Варна ще се проведе 13-ото издание на Европейския фестивал на детската песен "Златни искри", което ще събере във Варна композитори и текстописци от Европа. Този фестивал е посветен на оригиналните детски песни, създадени от професионални автори и предоставя възможност на композиторите да споделят своите творчески идеи с..