Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

74-годишна русенка даде 3000 лв. на ало измамници

Снимка: архив

Възрастна жена от Русе даде 3000 лева на телефонни измамници по познатата схема - "полицейска операция". Това съобщиха от областната дирекция на МВР в крайдунавския град.

На телефона на 74-годишната русенка вчера през деня се обадила жена, която я заплашила. След това имала разговор с мъж, който се представил за полицай. Той й обяснил, че се организира полицейска операция по задържането на измамници.

Мнимият униформен служител я уверил, че тези, които са я заплашвали, щели да бъдат задържани, а тя трябвало да даде всичките си пари. След като операцията приключи, сумата щяла да й бъде възстановена.

По нареждане на псевдополицая русенката хвърлила през терасата на жилището си 3000 лева, които сложила в найлонов плик.

По-късно разбрала, че е измамена и подала сигнал на тел. 112. По случая се води разследване.

От полицията призовават гражданите да са много внимателни, да не дават пари, поискани по телефон от непознат, както и да не предоставят личните си данни или информация за свои близки. В подобни случаи да сигнализират веднага в полицията.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как ще се отрази въвеждането на еврото върху устойчивия туризъм?

Дискусия на тема „Еврото, околната среда и устойчивият туризъм: Нови хоризонти в обща валута“ ще се проведе в Министерството на околната среда и водите. По време на дискусията ще бъдат обсъдени ефектите от въвеждането на еврото върху развитието на устойчив туризъм и същевременно опазването на природните ресурси. Фокус ще бъде и потенциалът за..

публикувано на 12.08.25 в 07:06

По-високите мита за внос на китайски стоки в САЩ остават на пауза за 90 дни

Президентът Доналд Тръмп подписа заповед за удължаване на примирието до 10 ноември, отлагайки увеличението на митата, насрочено за днес. Деескалацията влезе в сила, когато САЩ и Китай се споразумяха да намалят взаимните увеличения на митата и да облекчат ограниченията за износ на редкоземни магнити и определени технологии. Съгласно..

публикувано на 12.08.25 в 06:56

Сравняваме цени на лекарства с ново приложение

Министерството на здравеопазването, в сътрудничество с Националния съвет по цени и реимбурсиране, ще представи новото мобилно приложение MedicinePrice. Чрез него гражданите ще имат достъп до актуална информация за цените на лекарствата в България както в български лева, така и в евро.  Събитието ще се състои от 12:30 ч. в сградата на..

публикувано на 12.08.25 в 06:51
Изгревът на 12 август настъпи в 6.12 минути

Слънчево и горещо е времето и днес

Днес ще е слънчево с купеста облачност следобед. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури между 30° и 35°, по Черноморието от 27° до 30°, за Варна около 30°. Вълнение на морето 2-3. Температура на морската вода от 26°-27°.  Изгрев на Слънцето за Варна в 6 часа и 12 минути, залез..

публикувано на 12.08.25 в 06:44

Дъжд от падащи звезди преди изгрев

Персеидите - най-ослепителният дъжд от падащи звезди през лятото, скоро ще достигне своя пик, но ярката луна ще попречи на наблюдението му, предаде Асошиейтед прес.  Максимумът на метеорния поток е в ранните сутрешни часове на 12 август. Някои експерти обаче препоръчват да се изчака около седмица, за да се видят падащите звезди на по-тъмно..

публикувано на 12.08.25 в 06:09

Десетки родители с децата си на протест до заключения двор на Техническата гимназия, затвориха за кратко бул. "Сливница"

Десетки родители с децата си излязоха на протест до заключения двор на Професионалната техническа гимназия във Варна заради липсата на безопасни пространства за игра  и отказа дворът да се отвори поне през летните месеци. Владимир Пирев и негови съмишленици от сдружение "Деец" казаха, че борбата за безопасна игра на децата продължава с години,  но..

публикувано на 11.08.25 в 21:15

Протестиращи деца и родители поискаха отново свободен достъп до двора на Техническата гимназия

Живеещи в района на Техникумите се събраха отново на мирен протест с искане за свободен достъп до двора на Техническата гимназия, извън учебно време. Проблемът е от години, но остава без решение.  Преди два месеца заинтересованите са поканени на среща с представители на местната и държавна власт в сградата на Община Варна, но изводите от нея..

публикувано на 11.08.25 в 19:05