Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избраха рисунката, която ще стане коледна картичка на Радио Варна

| обновено на 20.12.21 в 11:41

По традиция всеки ноември Радио Варна организира конкурс за детска коледна рисунка. Надпреварата финализира в началото на месец декември, когато жури от известни художници и специалисти в областта на изобразителното изкуство избират най-артистичната и автентична детска творба. Избраната от тях рисунка Радио Варна отпечатва и изпраща като официална поздравителна коледна картичка. Тази година се получиха над 700 детски рисунки, от различни краища на България и от чужбина.

🎨 В състава на журито т.г. са скулпторът Николай Нинов, галеристът Виктория Митева и графичният дизайнер и преподавател Виктор Петков.

Първата награда и отпечатване като коледна картичка на Радио Варна журито определи да бъде рисунката на Виктория  Гатева, на 6 год., от гр. Габрово. Участие в конкурса Виктория взема като ученичка в школа за приложно изкуство Ива Пенчева. 2 -рото място е за Кристияна Бужева на 7 години от град Попово, школа "Арт Попово". Журито определи 3-тото място да е за Боян Тасев, на 9 години.

Поощрителна награда за активно участие екипът на Радио Варна ще даде и на децата от ДГ №17 "Д-р Петър Берон"- Варна. Поощрителните награди на членовете на журито -  Николай Нинов и Виктория Митева, са за Кристиян Янков, на 5 год. от Варна, школа "Арт Визия" и Джулиана Николова, на 14 год.от Варна, ученичка в СУХНИ "Константин Преславски".

👉 Детската творба, събрала най-много харесвания 👍 от фейсбук страницата на Радио Варна е на Христомира Димитрова Димитрова на 12 год., която е ученичка в СУ "Найден Геров", град Варна.

Всички получени рисунки както и броя харесвания на публикация може да разгледате във фейсбук страницата на Радио Варна  Гласуването приключи в понеделник на 20 декември. 🕘



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

БТР и Ахат със съвместен концерт днес във Варна

Легендарните рок групи БТР и АХАТ започнаха съвместно турне. Третата дата от него е във Варна. Концертът е в Летния театър. След това двете банди отиват да се срещнат с рок феновете си в Бургас. За Радио Варна певецът на БТР Наско, или по паспорт Атанас Пенев, казаха, че бандите ще бъдат заедно на сцена, като едновременно ще изпълняват песни както на..

публикувано на 11.08.25 в 16:59

"Лицата на Европа" светят от мрамор във варненска галерия

От днес до 29 август 2025 г. варненската Галерия 33 ще бъде домакин на изложбата „Лицата на Европа“ на известния български скулптор Рашо Митев. Откриването е от 18:00 ч. на ул. „Габрово“ 2А. "Лицата на Европа" включва мраморни бюстове, вдъхновени от многогласната културна идентичност на Европа. Всеки портрет в колекцията..

публикувано на 08.08.25 в 15:54

Изложбата „Българските околосветски плавания“ във Военноморския музей

Във Военноморския музей във Варна бе официално открита изложбата „Българските околосветски плавания“ – първата по рода си експозиция, посветена на всички родни морски обиколки на земното кълбо.  Повече подробности от разговора на репортера ни Ваня Славова с директора на Военноморския музей Мариана Кръстева: Изложбата ще бъде достъпна и..

публикувано на 08.08.25 в 12:02

Международният филмов фестивал "Карантината" започва тази вечер

Варна отново ще бъде домакин на едно от най-обичаните културни събития у нас – 11-ият международен филмов фестивал "Карантината", който ще се проведе от 5 до 9 август, на плажа до рибарското селище Карантината. Фестивалът, създаден и поддържан изцяло на доброволчески принцип, доказва, че културата съществува без лукс, а чрез хората. Без субсидии, но с..

публикувано на 05.08.25 в 13:27

Отменят оперния спектакъл "Тоска" тази вечер, отлага се за 8 август

Отменят оперния спектакъл "Тоска" тази вечер, той ще се играе на 8 август. Днес оперната прима Соня Йончева трябваше да се превъплъти в емблематичния за кариерата ѝ образ на Тоска от едноименния шедьовър на Пучини, под диригентската палка на Найден Тодоров в Летния театър. Постановката на Кузман Попов е в режисура на Сребрина Соколова. Заедно със..

публикувано на 05.08.25 в 11:29

Безплатни музейни турове по повод 90-годишнината от откриването на мавзолея на крал Владислав във Варна

Парк-музеят на бойната дружба „Владислав Варненчик“ ще отбележи 90-годишнината от откриването на мавзолея на полско-унгарския крал Владислав Трети във Варна, съобщават от институцията. Днес, 4 август, ще бъдат проведени два безплатни музейни тематични тура. В тях посетителите ще научат повече за най-важните етапи от създаването на парковия комплекс и ще..

публикувано на 04.08.25 в 10:10

Четирима са новите почетни граждани на Варна

Общинският съвет единодушно одобри четири номинации за почетен гражданин на Варна. Високите отличия се присъждат като признание за значимия принос на личностите в различни сфери на обществения живот на града. Сред новите почетни граждани е проф. д-р Евгени Станимиров, ректор на Икономически университет – Варна, който бе номиниран за своята..

публикувано на 31.07.25 в 15:14