Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Местят на ново място чешмата с минерална вода до дом "Младост"

Снимка: Радио Варна

Чешмата с минерална вода до дом "Младост" във Варна не работи от няколко месеца и хората настояват общината да я възстанови. Казусът е свързан с това, че теренът около чешмата вече е частен и тя трябва да се премести и да се изгради нова инфраструктура.

Мястото вече е определено, общината ще купи и нова помпа, стойността на проекта, заедно с оформяне на кът за отдих е близо 50-60 000 лева.  Това каза инж.Тихомир Тимов, началник на отдел „Общинска инфраструктура“.

В момента чешмата попада в имот – частна собственост. „Самият минерален извор, който се намира в двора на мола, е изключителна държавна собственост. На ъгъла на бул. „Сливница“ с ул. „Вярност“ има обособено място с преместваем обект. Пуснали сме предложение до кмета на район „Младост“ Христо Христов да проучи възможността за премахване на този обект с идеята на негово място да се постави нова чешма и да се обособи кът за отдих. Очакваме отговор, за да предприемем по-нататъшни действия“, поясни инж. Тимов.

Подробностите чуйте от разговора на Даниела Стойнова с инж.Тихомир Тимов, началник на отдел „Общинска инфраструктура“:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Шведската прокуратура за инцидента с "Вежен: Лошо време, дефекти на оборудването и пропуски на екипажа

Властите в Швеция освободиха днес по обед кораба "Вежен" и екипажа му, които бяха задържани на 26 януари във връзка със скъсването на фиброоптичен кабел на дъното на Балтийско море, предаде БНР. Заключението на местната прокуратура е, че това е било инцидент, а не саботаж или хибридна атака. Разследването е установило, че именно една от котвите на..

публикувано на 03.02.25 в 19:55

От "Възраждане" раздаваха листовки във Варна, като протестна демонстрация срещу глобени техни доброволци

От ПП "Възраждане" раздаваха листовки и вестника си на кръстовището на Червения площад ( пл. "Съединение"), а актът бе форма на протестна демонстрация срещу наложени глоби на доброволци на партията от общинската администрация, правили същото през почивните дни. Това обясни лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, предаде репортер на Радио Варна...

публикувано на 03.02.25 в 18:55

Кметът на Варна Благомир Коцев представи годишния отчет за изпълнението на управленската програма

Кметът на Варна Благомир Коцев представи Годишен отчет за изпълнението на Програмата за управление през мандат 2023-2027 г. Документът е изготвен в изпълнение на чл. 44, ал. 5 от Закона за местното самоуправление и местната администрация (ЗМСМА) и обхваща периода на първата година от мандата.    В Програмата за управление основна философия е..

публикувано на 03.02.25 в 18:08
архив

Започва подмяна на старите корозирали стълбове, повечето са на над 40 години

Очаква се доставката на 50 стълба за улично осветление, с което да започне поетапната подмяна на остарелите и корозиралите съоръжения във Варна, съобщават от общинската администрация. По предварителни данни на дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ над половината от общо около 40 000 стълба за улично осветление са много стари - на по 40-50..

публикувано на 03.02.25 в 18:00

От ПП "Възраждане" искат среща с кмета на Варна заради наложени два акта на доброволци за агитация

Председателят на партия "Възраждане " Костадин Костадинов и общински съветници от партията поискаха среща с кмета на Варна Благомир Коцев заради наложени два акта на доброволци на формацията, разпространявали през миналата седмица агитационни материали и вестници на организацията.  Според тях са нарушени правата им, защото в никоя друга община не..

публикувано на 03.02.25 в 17:20

Шефът на МБАЛ „Света Анна": Слуховете за края на най-старото лечебно заведение във Варна са силно преувеличени

Слуховете за края на най-старото лечебно заведение във Варна и региона -  МБАЛ „Света Анна – Варна“, до момента са силно преувеличени. Това, уви, не пречи винаги да се намират хора, групи, организации, които да поддържат традицията и шумно да прогнозират затварянето на болницата. Това казва в своя позиция изпълнителният директор на болницата д-р..

публикувано на 03.02.25 в 16:48
Паметникът на арх. Дабко Дабков в центъра на Варна

Започна премахването на незаконни рекламни табели в центъра на Варна

В някои от районите на Варна вече е започнал демонтажът на нерегламентирано поставени рекламни съоръжения, съобщават от общинската администрация. В район „Одесос“ шест екипа от служители на дирекцията за контрол на обществения ред са извършили над 160 проверки на Първи микрорайон. Обстойно са проверени централните булеварди „Осми приморски полк“, „Цар..

публикувано на 03.02.25 в 16:47