Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кънтри-поп певицата AngeLire с дебютен сингъл

Песента "Daddy" е вдъхновена от личната история на певицата

AngeLire (Анджелиа с ударение на първото А) е едно от новите имена на съвременната кънтри-поп сцена. Нейният дебютен сингъл "Daddy" излезе на 4 декември и е вдъхновен от личната история на певицата. Тя е на музикалната сцена вече 20 години - изявява се предимно в скандинавските страни и Западна Европа, но първата ѝ песен в стип кънтри-американа се появява в края на 2021 г.

Песента се казва "Daddy" ("Татко") и това не е случайно. Загубвайки баща си преди няколко години, единственото, което можех да направя, е чрез творчеството си, чрез това, което мога - писането на музика и текстове, да му посветя една песен - много лична и специална. Така се роди "Daddy".

Почувства ли някакво удовлетворение, след като си изля душата в една толкова лична песен?

Абсолютно. И много бих се радвала, ако песента повлияе на други хора в същата ситуация. Всеки, който е изгубил родител, първоначално преминава през мъката и тъгата, които са неизбежни. Но цялата тази любов и всички чувства могат да се превърнат в творчество и да бъдат изляти в картина, песен или каквато и да е творба. Искрено се надявам този лек да достигне до повече хора, минаващи по същия път.



Освен на текста, ти си автор и на музиката.

Да, точно така. При мен творческият процес е следният: в момента, в който пиша текста, се ражда и мелодията. Следва аранжиментът, където също имам поглед върху нещата. Това е процес, който отнема доста време, но с правилните хора крайният резултат е вълшебство.

А с кого работи върху песента "Daddy"?

Работих с моя най-добър приятел и спътник в музикалния живот, с когото се познаваме от 9 години - продуцентът STANI. С него заедно продуцирахме моя дебютен сингъл.

Твоята песен е в стилистика, която не е особено популярна в България. Как се зароди любовта ти към кънтри/американа звученето?

Откакто се помня харесвам този тип музика, защото тя присъстваше вкъщи, докато израствах. В случая обаче говоря за класическото кънтри. А по-късно, когато вече работех като изпълнител, започнах да се интересувам от новото поколение в тези стилове. И така, малко по малко, открих себе си в текстовете на тези песни. Тогава осъзнах, че това е моята музика. Просто го почувствах.

Интересното е, че подобно звучене не се чува често в българския радио ефир. Това също беше част от причините, които ме подтикнаха да издам песента в България. Разбира се, аз винаги съм почитала корените си, въпреки че съм живяла в чужбина, и още докато пишех песента, желанието ми беше тя звучи у нас. За мен това означава много - тук съм се родила и затова исках песента да започне пътя си от тук. Иначе тя ще бъде промотирана и на американския пазар.


Какво предстои от тук нататък?

Предстоят още много изненади! Следващият ми сингъл вече е готов, ще бъде издаден до два-три месеца. Иначе към "Daddy" има записан видеоклип, който ще излезе през май.

Цялото интервю на AngeLire с Добо Мързов в предаването Джем сешън чуйте в прикачения звуков файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тео Елмазов - Муа у тупан, 1992

Отменят спектакъла "МУА У ТУПАН"

Спектакълът "МУА У ТУПАН", който трябваше да бъде игран тази вече от 19,00 часа на сцена "Филиал", се отменя, поради заболяване на актьор, съобщават от Варненския театър.  Билетите, закупени за 19 февруари, важат без презаверка за 17 март. При невъзможност да гледате "МУА У ТУПАН" на 17 март т.г. можете да презаверите билетите си за друг спектакъл от..

публикувано на 19.02.25 в 16:58

Музеят на Възраждането с образователно събитие за Васил Левски днес и утре

"Поклон, Апостоле!” е образователна инициатива в Музея на Възраждането – Варна на 18 и 19 февруари т.г.   Музейните образователни уроци са подготвени за ученици от 1. до 12. клас,  като са предвидени разнообразни дейности за всяка възраст. Целта е чрез интересно и приятно преживяване в музейната среда да се разшири знанието за живота и делото на..

публикувано на 18.02.25 в 11:55

Do Sho представят новия си сингъл "Просто късмет"

Това е история за двама души, които в предишните си връзки са били много наранявани и се събират с надеждата да се отърсят от загубените битки и неизживените моменти в миналото - разказва Георги. - И когато двама души с такива съдби са заедно, те могат да преодолеят всяко предизвикателство, което се изпречи на пътя им - трябва само да намерят..

публикувано на 18.02.25 в 00:12

Сладка поезия с вкус на море тръгва от Балчик към Бургас до София

Сладка поезия с вкус на море. Така определя първата си стихосбирка „Солен карамел“ украинката Оксана Яковенко, която преди близо шест години любовта довежда в Балчик. Дни след празника на виното и любовта се състоя първата и официална среща с нейната публика и стиховете и – лирични, весели, тъжни, преживели разочарование и загуба. Поетичният и..

публикувано на 17.02.25 в 14:04

"Конклав" - големият победител на наградите БАФТА

"Конклав" е филмът на годината според Британската академия за филмово и телевизионно изкуство БАФТА. На 78-та церемония снощи трилърът, по романа на Робърт Харис, спечели още в категориите - най-добър британски филм, адаптиран сценарий и монтаж. Филмът разказва как след неочакваната смърт на папата, кардинал Лорънс е натоварен със задачата да ръководи..

публикувано на 17.02.25 в 10:45

Ателие по творческо писане със Захари Карабашлиев и Мария Касимова - Моасе

Писателите Захари Карабашлиев и Мария Касимова - Моасе са ментори на 10 ученици от 8 до 12 клас в рамките на проекта на фестивала "Варна Лит". Той е финансиран от Национален фонд "Култура" - "Ателие  за творческо писане". Учениците ще имат задача да напишат текст за сцена, който после ще бъде реализиран от театралните школи в града, обясни Даниела Цочева..

публикувано на 16.02.25 в 15:38

Започна приемът за участие в 34-тия младежки поп-рок конкурс „Сарандев“

Започна приемът на заявки за участие в 34-то издание на Европейския младежки поп-рок конкурс „Сарандев“. Кандидатите могат да подават необходимите документи и записи в Младежкия център в Добрич до 14 април. Информация на кореспондента ни Мая Райнова.

публикувано на 15.02.25 в 14:38