Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова автогара ще има Бяла през 2022

2
Снимка: ecotournet.net

Дългоочакваната за черноморския град Бяла нова автогара ще бъде открита т.г. Очакванията са тя да заработи още за началото на летния сезон. Това каза кметът на Община Бяла Пеньо Ненов в предаването "Новият ден" на Радио Варна. Тя ще се намира на мястото на някогашната автогара, в близост до главния път Варна-Бургас. Изпратени са писма до областните управителите на област Варна и Област Бургас, имаме одобрението им, очакваме да излязат окончателните показатели на държавния бюджет за 2022 г., за да можем да съставим нашия бюджета и за да заложим средствата и да я направим, каза Ненов.

"От две години водим разговори със собствениците на сегашната автогара, но те не бяха насочени към развитие на  автогарата. Предложихме няколко варианта да я реновираме и модернизираме, да заработи, да ни я дадат за няколко години напред. Но, не можахме да стигнем до разбирателство. Затова предприехме този план на действие за създаване на нова автогара с нов план за управление, нова маршрутна схема. Теренът на бъдещата общинска автогара в Бяла е на 100 метра от главния път, той е собственост на общината и към него вече е изградено кръгово движение.

От екипа на Ненов се надяват още в 2022-ра година туристическия да се снабди с увеличен екип и нова сграда на Спешната помощ.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Силният дъжд затвори подлези във Варна

Във Варна е усложнена обстановката заради падналия за кратко време силен дъжд. Затворени за движение са автоподлезите на ул. "Шипка" и на бул. "Васил Левски" при пресичането му с бул. "Княз Борис I" във Варна.  В подлеза на ул. "Шипка" има и закъсал автомобил, уточняват от Областната дирекция на МВР във Варна. Няма пострадали. Причината - наводняване..

публикувано на 07.10.25 в 21:11

Катастрофа край с. Стожер, движението се осъществява в едната лента

Временно движението по път II-29 Добрич - Варна в района на с. Стожер се осъществява двупосочно в една лента поради пътнотранспортно произшествие.  Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, призовават от Агенция "Пътна инфраструктура".  Трафикът се регулира от "Пътна полиция".

публикувано на 07.10.25 в 20:26

Областният управител на Добрич: Ситуацията към момента е спокойна, в готовност сме за реакция

22 литра на квадратен метър са били валежите в община Добрич към 16 часа днес. Най-голямо количество дъжд е паднало в Оброчище - 39 л/кв. м, обобщи в ефира на Радио Варна и предаването "Пост Фактум" областният управител на Добрич - Живко Желязков.  Оранжев код за значителни валежи в част от област Добрич утре Ситуацията в област Добрич е..

публикувано на 07.10.25 в 17:35

НАП улеснява подаването на справки-декларации за ДДС

От началото на октомври 2025 г. Националната агенция за приходите въведе нова функционалност в електронната услуга за подаване на справки-декларации за ДДС. Тя дава възможност на хората, които не са извършвали търговска дейност, да посочат само периода, в който нямат нищо за деклариране. Те вече не са задължени, както досега, да генерират файловете без..

публикувано на 07.10.25 в 16:59

39 населени места у нас са без ток

39 населени места у нас в момента са без ток, съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". По думите му няма усложняване на обстановката, няма критични точки, които да представляват опасност за населението и не се налага евакуация на хора, предаде БНР.  "За това денонощие имаме..

публикувано на 07.10.25 в 16:05

Осигуряват 24-часови дежурства на язовирите заради интензивните валежи

Язовирите от областите Варна и Добрич, които се стопанисват от "Напоителни системи", разполагат с достатъчно свободен обем. Това съобщи за БНР-Радио Варна  инж. Магдалина Вълкова - технически директор в централното управление на „Напоителни системи" ЕАД. През цялата седмица са осигурени 24-часови дежурства, за да не се допускат рискови ситуации и при..

публикувано на 07.10.25 в 16:00
В.с.

Басейнова дирекция "Черноморски район" не е съгласувала строителство в коритото на реката в "Елените"

В Министерството на околната среда и водите е постъпил докладът на Басейнова дирекция "Черноморски район" (БДЧР) – Варна от проверката, разпоредена от министъра на околната среда и водите Манол Генов след наводнението от 3 октомври във ваканционно селище Елените в землището на Свети Влас, община Несебър,  съобщават на страницата си от Дирекцията . "От..

публикувано на 07.10.25 в 15:34