Изпратихме тежка 2021 година заради ковид ситуацията. Новата година също започва с ковид, очаква увеличение на заразата след празниците началникът на спешния център в Балчик д-р Станислав Йорданов. Работещите в сектора се надяват Министерството на здравеопазването най-сетне да стартира планираните ремонти на филиалите за спешна медицинска помощ.
"Тази година като че ли няма да стане, но ремонтът е много наложителен. Страшно е мизерно. Проблемът с кадрите също стои на дневен ред. Не знам някой мисли ли в перспектива какво ще става?!", коментира д-р Йорданов. "За новата година си пожелавам здрави хора и да нямаме работа" - сподели медикът.
Миналата година започна изграждането на ново Спешно отделение на територията на Хирургически корпус на "МБАЛ-Добрич"АД, което е част от голям инвестиционен проект за модернизация на системата на Спешна медицинска помощ в България, финансиран по Оперативна програма "Региони в растеж" 2014-2020. Срокът за работа е 7 месеца.
След това може да стартират обновленията и във филиалите, надява се ръководителят на звеното в Балчик.
Стартира четвъртият – заключителен – етап на Националната АНТИСПИН кампания, организирана от Министерството на здравеопазването, в партньорство с Националния център по обществено здраве и анализи и Българския Червен кръст. Инициативата ще се проведе през целия месец август в различни градове и населени места в страната с цел повишаване на..
С идеята за държавни магазини за продукти българско производство с надценка до 10% ще се увеличат оборотите на частната верига партньор (КООП търговия - Централния кооперативен съюз), чиито търговски обекти ще бъдат използвани. Тази търговка верига придобива конкурентни предимства пред други участници на пазара, тъй като ще привлече търговки интерес, а..
Продължават усилията на рибарския сектор във Варна за узаконяване на лодкостоянките. В рибарско пристанище "Карантината" могат да домуват малки лодки, но не е подходящо за по-гоеми съдове. Това коментира Александър Тръпчев, председател на рибарско сдружение "Одесос и Черно море" в предаването на Радио Варна "Море и бряг". Местата не достигат и..
Районният съд в Тетевен пусна под домашен арест 39-годишния мъж, убил по жесток начин куче в града, съобщиха от Районната прокуратура в Ловеч. Мотивите на съда – обвиняемият е неосъждан, освен това е признал е вината си и е съдействал на разследването. Припомняме, че прокуратурата повдигна обвинение на извършителя, за тежко умишлено престъпление, за..
Нова измама - фишинг офанзива със SMS в България се представя от името на куриерски компании. Целта е да се източат лични данни, както и финансова информация на потребителите. Новите измами се засичат все по-трудно, предупреждават експерти, тъй като новите технологии в комбинацията с изкуствения интелект дават все по-голяма преднина на..
20 млн. лева европейски средства се очакват за възстановяването на панорамния път Варна - Златни пясъци. Участъкът на свлачище "Трифон Зарезан" ще бъде премостен. Това обясни зам.-кметът Димитър Кирчев по време на брифинг. С изграждането на естакада пътят, който е затворен повече от 20 години, отново ще стане ключов маршрут към североизточната част на..
След изтичане на срока на заповедта на кмета на Варна Благомир Коцев за избора му на изпълняващ функциите кмет, докато той отсъства, отново само той може да определи кой да го замества. Това уточни изпълняващият длъжността кмет на Варна Павел Попов, който коментира напрежението между кметския екип на общината и председателя на Общинския съвет..