Протест пред сградата на Административния съд във Варна, организира в 12.00 часа днес Сдружение "Да спасим Дом Младост". Само няколко дни след нашите справедливи искания в защита на Дом Младост като социално- здравен балнеоцентър с общ достъп - в него се вкара тежка строителна техника и той бе разрушен, въпреки цялото сезиране на институциите през последните 8 месеца, съобщават от сдружението.
Защитниците на дом Младост искат да се разпореди изрично спиране на всички дейности, докато трае делото, да има координация между институциите, които да придвижват казуса, а не да го бавят и потулват.
„Ние водим съдебно дело, но съда раздели заведеното от нас дело на 5 части. Не се създават възможности да има правосъдие, а то се възпрепятства и сякаш не се следи публичния интерес.
Днес отново искаме да се защити обществения интерес. Искаме в хода на делото да има един безпристрастен съдия, който няма да ни разтакава и да разделя делото на пет, за да ни натоварва с държавни такси при положение, че ние сме сдружение, което разчита изключително на даренията на хората от Варна. Сезирахме съдията, заведохме дело, обаче този съдия не дава условия за това да се защити справедливостта и ние искаме отвод на този съдия", каза за Радио Варна Николай Танчев от Сдружение „Да спасим Дом Младост“.Пореден протест се проведе във Варна в подкрепа на задържания кмет Благомир Коцев. Десетки се събраха пред сградата на общината, за да изкажат недоволството си срещу ареста на Коцев и да поискат незабавното му освобождаване. Традиционно се проведе шествие до сградата на Съдебната палата, като по време на него бяха затваряни кръстовища. Коцев пред..
"Когато демокрацията е атакувана в една държава членка, тя е отслабена в цяла Европа", заяви кметът на Варна, Благомир Коцев, в писмо към членове на Европейския комитет на регионите по време на Европейската седмица на градовете и регионите в Брюксел, посочиха от пресцентъра на "Продължаваме промяната". Ако не беше несправедливо държан в ареста вече..
"Няма да счупим ние първи коалицията, но и няма да стоим тук по този начин. Всички си помислиха, че на мой гръб могат да правят каквото искат. Гърбът ми е голям, но хлъзгав", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в изявление, направено в централата на партията, предаде БНР. Присъстваха премиерът Росен Желязков, вицепремиерът Томислав Дончев, Рая..
Държавата всяка година да определя пазарни ренти за всяко землище, на база приходи и разходи. За това ще настояват от Добруджанския съюз на зърнопроизводителите, каза неговият председател Радостина Жекова в предаването на Радио Варна POSTFACTUM. По думите й моделът успешно се прилага във Франция и Румъния и може да даде повече предвидимост и..
Всеки пети непълнолетен, употребяващ марихуана, развива психични заболявания, показват научни изследвания. Тази година и у нас са регистрирани фатални случаи - падане от високо и внезапна смърт след пушене на вейп с канабис и синтетични канабиноиди. Това каза проф. д-р Снежа Златев, ръководител на Клиниката по токсикология във Военноморската болница...
Съдийската колегия избра Мариника Чернева за изпълняващ функциите административен ръководител - председател на Върховен административен съд, считано от днес. Решението беше взето единодушно с 9 гласа „за”. С особено мнение бяха Вероника Имова и Боян Магдалинчев, предаде БНР. Досегашният председател Георги Чолаков беше преназначен като редови..
Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев ще се проведе днес пред сградата на Общината. Сборният пункт ще бъде в 18 часа. " Настояваме за незабавното разглеждане на мярката за неотклонение на Благомир Коцев", посочват организаторите. Припомняме, че в петък, 10 октомври, Софийският градски съд взе решение кметът на Варна..