Разговорът за мира е страшно непопулярен. Никъде не се насърчава. Не можем да се разберем още за насилието над жените и децата, а ще се разберем за Буча. Няма как... Това сподели в интервю за Радио Варна психиатърът и преподавател по социална работа в НБУ доц.Румен Петров. Той беше лектор в дискусията „Държавата, училището и войната. Какво пропускаме?”. Тя се проведе онлайн с безплатен достъп, но вече може да бъде гледана и на запис в сайта на организаторите Фондация "Калейдоскоп". Уебинарът е част от #ДемокрацияИобразование 2022 - годишна инициатива на Фондация “Калейдоскоп”, която изследва връзките между памет, общество и образование. Сред въпросите, които коментира доц.Петров са: образованието подготвя ли децата ни за идеите на демокрацията и как да възпитаваме хора, които не повтарят грешките на миналото и настоящето: достатъчно смели, за да се противопоставят на всяко насилие и достатъчно мъдри, за да взимат решения, водени от морала? За Радио Варна той коментира и въпроса трябва ли да „превеждаме” на децата новините около войната в Украйна, ако те все пак по някакъв начин стигнат до тях и как?
Лекторът Румен Петров споделя: "Учих медицина за да стана психиатър, който да стане психоаналитик. По пътя научих много неща, повечето от които се оказаха по-интересни от психоанализата. Затова докторантурата ми е посветена на въпроса за трудностите в сътрудничеството (Collaboration and Vulnеrability, 2011), а хабилитацията ми по социална работа е по темата на социалната травма и социалната връзка (Объркани в болката, 2018). Започнах да пиша по повод злоупотребите с власт и насилието (Атентатите и дискурсът на завистта, 2001). Текстът веднага след това е посветен на злоупотребата с власт в училище (Отношенията в съвременното българско училище, 2003) и през последващите десет години писах за училището и работих с училищни реформатори от различни инициативи. Веднъж дори МОН ме покани да коментирам резултатите от PISA, но след като прочете коментара загуби интерес към него (Резултатите от PISA и различните начини, по които мислим образованието, 2011). Имам се за учител - преподавам без прекъсване от 1992 г., и едва напоследък разбирам какво и защо трябва да правя за да привлека умовете (в клас) към критично мислене."
Интервю с Pi Stoffers (LORD OF THE LOST) В екстремните жанрове на музиката е рядкост някой артист да се изправи пред предизвикателството на тройния албум. Примери има, но издаването на трилогия е много рисково начинание. И в същото време се изисква доза смелост и дързост да го направиш в времена, в които албумите все повече губят значението си...
Според бившия министър на икономиката и настоящ депутат от ПП/ДБ, в момента управлява коалицията Борисов - Пеевски. В обзорното предаване на Радио Варна "Позиция", той заяви, че тази коалиция ще работи докато бъде постигната абсолютна диктатура, за да наложат стария модел. „Разбраха, че с нас не могат да го наложат“- каза народният представител...
Разследването срещу кмета на Варна тепърва започва. Това обяви в ефира на обзорното предаване „Позиция“ депутатът от ГЕРБ/СДС Бранимир Балачев. Той заяви, че според информацията, с която разполага, има достатъчно материал за повдигане на обвинение в организирана престъпна група. Народният представител припомни странното напускане на Диан Иванов..
Интервю с Andreas Kisser (SEPULTURA) 40 години отминаха от момента, в който няколко невръстни младежи от Бразилия направиха немислимото - събраха група и я кръстиха SEPULTURA. 40 години по-късно споровете коя е истинската SEPULTURA продължават. Дали тази SEPULTURA, която съвсем скоро ще достигне края на пътя, е автентичната? Какво значение има,..
Мечтателка с фотоапарат, която преследва залези, изгреви и луната. Това е Росица Димитрова от Варна, травъл блогър, пътешественик, фотограф и ловец на кадри, които често обикалят света преди нея в медии като "National Geographic" и "Forbes". За втора поредна година нейна снимка влиза в престижна селекция на "Capture the Atlas", озаглавена "Нощните..
Когато Иван дойде да тренира на 5 години и половина, бяхме като деца на лунапарк - забавление безкрай, а резултатите са впечатляващи - създадохме плашещо добър на корта човек. Така описа работата си с шампиона на "Уимбълдън" първият треньор на Иван Иванов - Пламен Радев. Всичко, което съм постигнал, е благодарение на усилията, вложили в мен..
Варненският състезател по тенис Иван Иванов, който спечели "Уимбълдън", се завърна в родния си град от Лондон. Tой беше посрещнат като национален герой на Летище Варна снощи. Звездно посрещане във Варна на Иван Иванов - носителят на титлата от Уимбълдън (ВИДЕО) "Очаквах такова посрещане, бяха ми казали по телефона, но все пак такава..