Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Служители на МВР: Превърнахме се в министерство на всичките работи

Рискът, стресът и проблемите в системата на МВР бяха обсъдени на регионален форум във Варна, организиран от Синдикалната федерация на служителите на МВР (СФСМВР).  На него бяха представени резултатите от изследвания по норвежки проект за професионалния стрес и рискът на работното място.

Един от анализираните проблеми беше лошото състояние на сградния фонд на МВР. Заместник-председателят на СФСМВР Генади Тенев и Стамен Нейчев от същата организация, дадоха примери с някои районни управления в София и Бургас.


Подобни примери бяха дадени и за служебното облекло на полицаи и пожарникари, което също беше изтъкнато като сериозен проблем.

Останалите проблеми, засегнати по време на форума бяха предпазните средства по време на пандемията и не на последно място натовареността и стреса на служителите. Често те вършат много неща наведнъж. От СФСМВР настояват да отпаднат несвойствените функции на служителите.

"Превърнали сме се в Министерство на всичките работи", беше един от коментарите по време на форума.

В рамките на проекта е била проведена и анкета сред работещите в системата на МВР за причините, водещи до демотивация. 71% от анкетираните са посочили като основен проблем заплащането. Следват слабата кадрова политика, лошите материални условия, липсата на доверие от обществото, както и намалелия с годините състав в системата на МВР.

Участниците във форума се обединиха около необходимостта от спешни реформи в системата на МВР, но това да става след задълбочен анализ, какъвто в последните години липсва.

„Всеки следващ министър прави нови реформи“, коментираха участници във форума. По думите им обаче, тези реформи са били неуспешни и неефективни.





БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Днес гледат мерките за неотклонение на общинските съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев

Софийският градски съд ще разгледа днес мерките за неотклонение на задържаните общински съветници от "Продължаваме промяната" във Варна - Николай Стефанов и Йордан Кателиев. Делото е насрочено затози следобед, според графика на заседанията, публикуван в СГС.  Припомняме, че Стефанов и Кателиев бяха са обвинени в участие в организирана престъпна група..

публикувано на 03.10.25 в 15:42

Бедствено положение обявиха и в община Несебър

В община Несебър е обявено бедствено положение заради обилните валежи. Системата BG-ALERT беше задействана от областния управител на Бургас Владимир Крумов с призив към гражданите да не предприемат пътувания и по възможност да останат на високо място, предаде БНР-Бургас.  Заради усложнената обстановка днес е обявен за неучебен ден в общината...

публикувано на 03.10.25 в 15:18

28 л/кв.м. са валежите във Варна през последните 6 часа

През последните шест часа (към 15 часа) във Варна са паднали 28 л/кв.м валежи от дъжд. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология във Варна. 16 градуса е температурата към 15 часа.  Количеството дъжд в Добрич до 15 часа днес е 5 л/кв.м. Температурата там е 10 градуса.  През денонощието ще остане предимно облачно. До полунощ..

публикувано на 03.10.25 в 15:14

МОСВ с извънредни мерки заради интензивните валежи

Министерството на околната среда и водите (МОСВ) предприема мерки на национално и регионално ниво заради интензивните валежи. Мерките са във връзка с издадено от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) предупреждение за днес – 3 октомври, от първа и втора степен (жълт и оранжев код) за очаквани значителни валежи от дъжд, съобщиха от..

публикувано на 03.10.25 в 15:04
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов

Остава тежка ситуацията на АМ "Хемус", пътно-поддържащите фирми ще бъдат глобени

Остава тежка ситуацията на автомагистрала „Хемус“. Това съобщи на брифинг  след днешното правителствено заседание министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Снощи до късно давах инструкции на Агенция „Пътна инфраструктура“ за предприемане на адекватни действия, предвид метеорологичната обстановка, но не бяха взети предвид...

публикувано на 03.10.25 в 14:22

Улици в Слънчев бряг се превърнаха в реки

Улици в Слънчев бряг се превърнаха в реки, движението става изключително трудно, съобщи за БНР Бургас Иван Вълчев, който ни предостави видео. Той е шофьор към голяма фирма за доставки.Успява да премине по част от улиците, защото се движи с бус. Днес е трябвало са посети 10 обекта в Свети Влас, но заради пороят се отказва. Залята е централната улица на..

публикувано на 03.10.25 в 14:14

Щетите в Царево са за над 40 млн. лв. Бедственото положение остава в сила

След заседание на кризисния щаб в община Царево там бедственото положение остава в сила. Кметът на общината Марин Киров каза че най-важното е да не се допускат жертви и пострадалки хора. Нанесените щети са за около 40 млн. лева, предаде БНР-Бургас.  "Разрушен е моста за село Изгрев, където е валяло най-много 410 литра на квадратен метър, но е..

публикувано на 03.10.25 в 14:11