Ако някога сте искали да живеете на слънчев остров, сега е вашият шанс, тъй като Сардиния предлага на хората 15 000 евро за преместване там.
Италианският остров, вторият по големина в Средиземно море, има пясъчни плажове, синьо небе и тюркоазена вода. Но този райски остров има намаляващо селско население, тъй като местните се местят в чужбина за работа. За да се бори с това изселване, италианското правителство е заделило 45 милиона евро за презаселване, достатъчни за покриване на 3000 субсидии.
Парите за преместване звучат твърде добре, но има няколко условия. За да имате право на парите, ще трябва да се преместите в община в Сардиния с по-малко от 3000 жители. Парите също трябва да се използват за закупуване или ремонт на дом, като не трябва да надвишават половината от общо вложените в това пари, а правителството няма да предаде наведнъж всички 15 000 евро. И накрая, получателите трябва да живеят на острова през цялото време и да се регистрират за постоянно пребиваване в Сардиния в рамките на 18 месеца след пристигането.
Населението на Италия застарява. Средната възраст на италианците е 45,7 години, като тази цифра ще нарасне до 50,7 години до 2050 г. Предвижда се общото население да намалее с близо 20 процента до 2070 г., от 59,55 милиона на 47,6 милиона през 2070 г. Проблемът е особено сериозен в селските райони на страната, така че места като Сардиния вече изпитват проблеми.
Кметът на Сардиния Кристиан Солинас каза, че схемата ще насърчи младите хора да останат в Сардиния или да се преместят на острова.
"Благодарение на тези вноски за закупуване на къщи, Сардиния се превръща в плодородна почва за тези, които ще се преместят там или решат да създадат семейство", каза той. "Не може да има развитие без реално подобряване на територията, вътрешността и най-уязвимите зони. Създадохме условия младите хора да решат да останат и да развият икономическата структура на най-уязвимите територии", добавя Солинас.
Ако се преместите на острова, можете да очаквате да останете там за дълго време. С повече от 500 души на възраст над 100 години, Сардиния има една от най-високите концентрации на столетници в света – приблизително 33 на всеки 100 000 жители.Сезонът е добър, но не може да се говори за ръст. Трудно е да се съпоставят данните от миналата година с тази, на база приходи от туризма, тъй като заради повишаването на цените, и разходите са по-големи. Това каза Атанас Крагеоргиев, хотелиер от Варна. Според него инфлацията е много по-висока, отколкото сочат официалните данни. Всеки ден плащам..
Богата и разнообразна програма за празника на Варна - 15 август Свето Успение Богородично, очакват варненци и гости на града. Тя обхваща дните от 15 до 17 август, а събитията са на няколко различни локации и включват музика, спорт, изобразително изкуство. Всички прояви от празничния афиш са напълно безплатни за варненци и гостите на града. В основната..
Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие. Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..
Очакванията са да имаме най-силния сезон и да надминем предпандемичната 2019 година. До края на лятото ще бъде отчетен 60% ръст на немските туристи по Черноморието ни. Това коментира д-р Десислав Тасков, председател на парламентарната комисия по туризъм. Той посочи, че равносметката за сезона ще може да се направи в края на септември, но добрите резултати..
От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите, а търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати, предаде БНР. Законът за въвеждане на еврото предвижда задължително от 8 август тази..
Нова измама - фишинг офанзива със SMS в България се представя от името на куриерски компании. Целта е да се източат лични данни, както и финансова информация на потребителите. Новите измами се засичат все по-трудно, предупреждават експерти, тъй като новите технологии в комбинацията с изкуствения интелект дават все по-голяма преднина на престъпните групи...
Четвърти ден продължава ликвидирането на пожара до Летището край Балчик , засегнал стотици декари борови гори и сухи треви. Произшествието е регистрирано в 12,33 ч. на 5 август, работата по него продължава близо 70 часа, като все още остава неприключено, отбелязва началникът на Районната служба Пожарна безопасност и защита на населението - Балчик..