Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Опит за измама с кампанията за капачки и стотинки на "Аз вярвам и помагам"

Хора, които не са от Сдружение "Аз вярвам и помагам", инициаторите на голямата благородна инициатива за събиране на пластмасови капачки и стотинки, обикалят из различни търговски обекти във Варна и се представят за част от екипа им, алармира Владислав Николов - председател на Сдружението. 
"Помогнете ни да спасим капачките и стотинките на хората събирани в помощ на децата! От няколко дни тече информационна кампания от наша страна във връзка с предстоящото мащабно събитие за събиране на капачки и стотинки, което организираме след седмица на 08.10.22г (събота) от 09:00ч до 14:00ч на площада пред Катедрален храм "Св. Успение Богородично" град Варна. За съжаление заедно с позитивното и положително настроение, с което ние разпространяваме информация за събитието, други "нечовеци" се възползват да обикалят в различни обекти като заведения, ресторанти, хранителни магазини, салони за красота и много други като се представят за част от нас и предлагат на хората помощ във вземането и предаването на капачките и стотинките. Ние нямаме такива представители! 
Това е измама и се обръщаме към всеки да НЕ се доверява на никого, различен от собствените му близки, на които има доверие да му помогнат! Ние НЕ изпращаме никой да обикаля и да взема капачките и стотинките! Молим всеки, който е положил неимоверни усилия да събира капачки и стотинки да ги донесе на единственото място на 08.10.22 (събота) от 09:00ч до 14:00ч пред Катедрален храм "Св. Успение богородично" град Варна!", заявяват в открито писмо до медиите от Сдружение "Аз вярвам и помагам"
"Благодарим за подкрепата на всеки, защото всичко това, което правим е в помощ на цялото общество! Продължаваме обединени!", заявяват организаторите на благородната инициатива в помощ на новородените деца във Варна.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тигров комар

Боклуците и събралата се в тях вода - основна причина за популацията на комари в градовете

Отпадъците и събралата се вода в тях са сред основните фактори за увеличената популация на комарите в градовете. Една малка опаковка от кроасан например е идеален развъдник за тигровите комари, които най-много ни измъчват през лятото, обобщи за Радио Варна и предаването "Новият ден" главен инспектор Мария Иванова от Регионалната здравна инспекция във..

публикувано на 20.08.25 в 09:10
Снимката е илюстративна

Обработват срещу вредители дървесна растителност в центъра на Варна

Поради установена неотложна необходимост, днес, 20 август, служители на Общинско предприятие „Дезинфекция, дезинсекция, дератизация“ (ДДД) отново ще третират срещу вредители дървесна растителност в централната част на Варна. Обработките ще бъдат извършени на дърветата в пешеходната зона по бул. „Княз Борис I“ между Съдебна палата и Фестивалния..

публикувано на 20.08.25 в 08:53

До обяд са възможни слаби превалявания

До обяд главно по Черноморието е възможно слабо да превали, но постепенно облачността навсякъде ще намалее до предимно слънчево време. Сутринта, главно във вътрешността вятърът често ще стихва и на места видимостта временно ще е намалена, по-късно през деня вятърът ще се ориентира от югоизточна четвърт и ще е до умерен. Максимални температури предимно..

публикувано на 20.08.25 в 08:39

Водолази търсят катарамите на колана, причинил смъртта на 8-годишното дете в Несебър

Водолази ще търсят скъсаните катарами на колана, довели до падането от парашут на 8-годишното момче, което загина след парасейлинг над морето край Южния плаж в Несебър.  Категорично причината за смъртта на детето е скъсаният колан, с който то е било вързано към седалката на парашута, съобщава БНР-Бургас.  По разпореждане на Окръжната прокуратура в..

публикувано на 20.08.25 в 08:21

Възможни са прекъсвания на сигнала на Радио Варна в Каварна заради ремонт на предавател

На 20 август от 10 до 17 часа ще бъде извършен ремонт на предавателя на ултракъси вълни КАВАРНА 5 на честота 90.1 MHz, излъчваща програма „Христо Ботев“ и КАВАРНА 6 на честота 98.2 MHz, излъчващ програмата на Радио Варна.  Възможни са прекъсвания на сигнала.  Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg, а в района на Варна..

публикувано на 20.08.25 в 08:00

Енергото предупреждава за телефонни измами с фалшиви обаждания за електромери

ЕНЕРГО-ПРО алармира за пореден опит за телефонна измама от името на компанията с фалшиви обаждания за еектромери. Сигнал за подобно обаждане е постъпил от клиенти във Варна.  Потърпевшите съобщават, че са получили обаждания от скрит номер от хора, представящи се за служители на дружеството. Измамниците твърдят, че е засечен проблем с електромера на..

публикувано на 19.08.25 в 18:12

Във Варна избраха нови директори на предпочитани училища

Във Варна 13 училища ще имат н ови директори след проведени конкурси. С ново ръководство ще бъдат - Природо-математическа гимназия „Акад. Методи Попов“ , IV Езикова гимназия „Фредерик Жолио-Кюри“ , ОУ „Петко Р. Славейков“ , ОУ „Добри Чинтулов“ , ОУ „Иван Вазов“ , ОУ „Цар Симеон I“ , ОУ „Княз Борис I“. Това каза началникът на Регионално управление на..

публикувано на 19.08.25 в 17:10