Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слънце за края на работната седмица и целия уикенд

Снимка: Георги Нейков, БНР

До края на седмицата ще преобладава ясно и слънчево време. В сутрешните часове ще има условия за образуване на мъгли.

Ще духа предимно слаб до умерен вятър от север и северозапад, в неделя временно ще се усили от североизток. Температурите до края на седмицата постепенно ще се повишат и в неделя сутрешните ще са от 9° до 14°, а максималните ще достигат 24°-26°. По крайбрежието ще останат малко по-ниски между 19° и 24°.

През следващата седмица ще се запази предимно слънчево, в понеделник, сряда и петък с временни увеличения на облачността, като в края на периода не са изключени и краткотрайни превалявания. Вятърът ще се обърне от източна четвърт и ще нахлуе малко по-хладен въздух. Минималните температури ще останат почти без промяна, а максималните слабо ще се понижат и преобладаващи ще са между 18° и 23°.

Вълнение на морето предимно 2-3 бала, а до края на седмицата временно ще се увеличи на 3-4. Температура на морската вода 17°-20°, по северното крайбрежие с 1-2° по-ниска.

Деж. синоптик: Д. Колева




По публикацията работи: Ваня Славова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Почина тежко раненият моторист при катастрофа във Варна

Почина 25-годишният тежко ранен моторист при катастрофа на кръстовището между бул. "Цар Освободите" и ул. "Поп Димитър" във Варна, съобщиха от полицията. Мотоциклетист е в тежко състояние след катастрофа с автомобил във Варна Припомняме, до трагичния инцидент се стигна заради отнето предимството на мотора от лек автомобил, който го блъска...

публикувано на 30.05.25 в 20:23

Мотоциклетист е в тежко състояние след катастрофа с автомобил във Варна

Мотоциклетист е в тежко състояние и е настатен в болница „Света Анна“ във Варна, след катастрофа с автомобил, който отнема предимството му на кръстовището на улиците Цар Освободител и Поп Димитър, в райноа на бившата газстанция в кв. Възраждане. Пробите на водачката на лекия автомобил са отрицателни за алкохол и наркотици. Движението на градския..

публикувано на 30.05.25 в 19:18

Моторист в тежко състояние след катастрофа във Варна

Моторист е в тежко състояние след катастрофа на кръстовището на бул "Цар Освободите" и ул. "Поп Димитър". Лек автомобил отнема предимството на мотора и го блъска. Инцидентът е възникнал малко преди 18,00 часа. Пробите нa водачката на лекия автомобил за наркотици и алкохол са отрицателни, съобщават от полицията. В района има голямо задръстване.

публикувано на 30.05.25 в 19:07

За спешни мерки за спасяване на храма Кибела настояват археолози

За спешно предприемане на мерки и осигуряване на финансиране за спасяването на храма Кибела в Балчик, настояват археолози. Да бъде извършена консервация, реставрация и експониране на археологическия паметник „Храм на Понтийската майка на боговете – Кибела от Дионисополис“ , настояват от няколко университета, музеи и БАН, в своя декларация, адресирана..

публикувано на 30.05.25 в 16:59

Създават клинична пътека за модерна терапия за лечение на рак на простата чрез плувикто

От Българското дружество по нуклеарна медицина са подали документи в Министерството на здравеопазването за създаване на клинична пътека за най-модерната таргетна терапия за лечение на рак на простатата и на невроендокринните тумори чрез веществото плувикто.  Това съобщи във Варна проф. д-р Анелия Клисарова, ръководител на катедрата по нуклеарна..

публикувано на 30.05.25 в 15:18

Да се запознаем с първите симптоми на инсулта

По повод Европейския ден на информираността за инсулта, Асоциацията за инсулт и афазия организира в цялата страна инициативи, посветени на превенцията и разпознаването на това тежко състояние. Във Варна, „Пътека на знанието“ ви очаква при входа на Морската градина. Тя е създадена с цел да информира гражданите за признаците на инсулт, рисковите..

публикувано на 30.05.25 в 14:33
Снимката е илюстративна

До средата на юни приключва работата по настилката на ул. "Прилеп"

Предстои полагане на 2 пласта асфалт и изграждане на тротоарите по ул. "Прилеп". Поставени са бордюрите от дясната страна на пътя и започва работата по тях отляво. Очаква се до средата на месец юни пътната част да бъде приключена, уверили са от фирмата-изпълнител, съобщават от общинската администрация. Зелените площи по протежение на бул. „Княз Борис..

публикувано на 30.05.25 в 14:32