Днес имах удоволствието да изслушам странен разказ на един от онези хора, за които чашата винаги е наполовина празна. И за пореден път се изненадах колко хубави неща могат да бъдат помислени, видяни и преразказани по лош начин.
Разбира се, обратното също е в сила и добре, че е така, иначе ще се окажем тотално изгубени в безкрайна и непрекъсната черна линия.
Всъщност, в големите мъдри книги пише, че няма защо толкова да се страхуваме от евентуалното черно по пътя, защото страховете ни само допълнително ни потискат и развалят настроението.
В крайна сметка 40% от очакванията за нещо лошо не се случват, а 30% вече са се случили, така че да се хабим излишно е абсолютно неоправдано. 12% от притесненията ни, според данни от изследванията, са за абсолютно несъществуващи неща, а 10% са от графата „Какво мислят другите“ - т.е. без значение дали страдаме, или не, тези 10% са точно такива, каквито са и ние в голяма част от случаите просто няма как да повлияем върху тях. И само 8, забележете: крехките, малки, сладки 8% са основателни тревоги и страхове, които е вероятно да се случат в действителност.
С две думи: излишно е да се страхуваме от каквото и да било. Можем ведро и спокойно да продължаваме напред.
Само че човекът, когато внимателно слушах, не само се страхуваше, той недоволничеше и не харесваше. И изглежда хобито му беше да влага цялото си време, обиждайки други хора и да прави средата неприятна за живеене. Вместо да се концентрира в естествени и полезни човешки неща.
Така срещнах хейтъра. Според едно от тълкуванията това е човек, който не може да бъде щастлив от успехите на другите.
И докато го наблюдавах, извлякох правилата на хейтъра.
Най-подходящо за него е да се включи във всяка група, общност или събитие, където се случва нещо смислено, правилно и добро, защото там той получава изключителната възможност да се ядоса и да разгърне мащабно таланта си. Може да залее аудиторията с омраза, да се изложи максимално, давайки възможност всички пропуски в образованието и във възпитанието му да лъснат детайлно пред възможно повече хора.
И разбира се, да покаже празнотите, липсите и комплексите си, да ги разходи хубавичко по червения килим, да ги завърти няколко пъти за пълнота на картината и комплексно потребителско изживяване, като на прет-а-порте... Да е видимо и ясно в какви размери са недостатъците му, как точно са оформени, каква е степента му на безнадеждност, т.е. така ли ще си довърши живота, потънал в кал, обида и неприятни преживявания, или все още не е твърде късно и може някак като барон Мюнхаузен да се хване за косата и да се самоизмъкне от блатото, за да продължи нормален, естествен, чист, красив и приятен човешки живот.
Може и другото: да продължи да настоява за всякакви неуместни неща, които по неясна причина смята, че му се полагат. И да се представя в целия си блясък, дрънкайки глупости и изпадайки в бяс, ако това не е впечатляващо за аудиторията.
Единственото правило, което извлякох за нас – останалите, е: да сме силни, за да преодоляваме неоснователните обиди и достатъчно адекватни - да познаваме света, живота и хората и да знаем, че успехът винаги следва, стига усилията да са насочени към достойна цел.
И да благодарим на онези крехки, малки, сладки 8%, че ни дават възможност да оценим всичко прекрасно, което се случва.
Общинският съвет в Балчик одобри днес Белият град да подпише споразумение за сътрудничество с турската община Мармарис. „В резултат на подписания договор на 18 юни 2008 година за побратимяване между Община Балчик и Община Армуталан, Република Турция, през годините имахме активни контакти с нейното ръководство, а творчески колективи и спортни клубове..
Централната улица "Св. св. Констанитн и Елена" в кв. "Виница" е почистена до асфалт, обработена е против лед. Страничните улици обаче са истинско предизвикателство за автомобили и пешеходци. Тротоарите също са заледени и на по-стръмни улици са опасни, казват живеещи в района. Чуйте репортажа на Мартин Николов: Пътната обстановката във Варна днес е..
Дарителска кампания за създаване на образователни еко работилници в училища и детски градини провеждат от Академията за рециклиращо изкуство/Recycle Art Academy във Варна. Целта на тези работилници е децата да се учат да пазят природата , каза за Радио Варна Наталия Николова от организацията. Малчуганите ще научат повече за рециклирането,..
Ски пистата във Вълчи дол ще работи през почивните дни за всички любители на снежните забавления. Това съобщи кметът на общината Калоян Цветков. В момента пистата е покрита с естествен сняг, който тази нощ беше обработен. Днес ще бъдат поставени охранителни мрежи, които да отделят скиорите от децата с шейни. В следващите две нощи се очакват..
Тази сутрин в Добрич са били измерени рекордно ниските -20.1 градуса , според данните на НИМХ към 5.00 часа. Там е и най-студено в цялата страна. Досегашния рекорд за минимална стойност на тази дата е от 1984 година, когато са били отчетени -18.4 градуса. В момента в Добрич е -19 градуса , а снежната покривка е 27 сантиметра. Най-много сняг е..
Когато автобусът закъса и ти се наложи да се разходиш из снежна Варна и да повървиш 5-6 километра, виждаш и романтичната страна на изненадалата ни зима...през февруари. Леко си затваряш очите, мижаш (най-вероятно заради снежинките) за непочистените и необработените улици и тротоари и се радваш, че под обувките ти скърца сняг. Снимки: Даниела Стойнова..
Легендата на варненския и българския футбол Божил Колев представи книгата си "От Черно море и ЦСКА до световния футбол". Това стана на голямо тържество в присъствието на едни от най-големите футболисти от близкото минало. Божо Колев даде интервю за Радио Варна минути преди началото на презентацията.