Народното събрание не успя да избере председател на Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта, след като за председателското място в комисията имаше две предложения - от Продължаваме промяната и ДПС, предаде БГНЕС.
Форматът и съставът на комисията бяха гласувани с единодушие, но ПП предложиха за председател доскорошния спортен министър Радостин Василев, докато от ДПС поискаха тя да бъде оглавена от Халил Летифов. Двете предложения бяха гласувани поотделно, но нито едно не събра достатъчна подкрепа - гласа си за Василев дадоха 93-ма депутати от общо 219 гласували, докато кандидатурата на Летифов бе подкрепена от 99 от гласувалите 214 души. Летифов бе подкрепен от ГЕРБ-СДС и ДПС, докато за Василев гласуваха групите на ПП, БСП и ДБ.
Впоследствие от Български възход направиха собствено предложение за председател на комисията - проф. Даниела Дашева, но след призив от Десислава Атанасова от ГЕРБ-СДС те оттеглиха предложението си и председателят на Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта ще бъде избран на следващо заседание на парламента.
Състав на Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта
ГЕРБ-СДС (5): Валентин Милушев, Красен Кралев (зам.-председател), Мартин Харизанов, Николай Алгафари, Стефан Апостолов
ПП (4): Радостин Василев, Инна Иванова, Цветелина Симеонова-Заркин, Венеция Нецова-Ангова
ДПС (2): Осман Мурадов, Халил Летифов
Възраждане (2): Станислав Стоянов, Коста Стоянов
БСП за България (2): Ирена Анастасова, Иван Ченчев
ДБ (1): Илина Мутафчиева (зам.-председател)
Български възход (1): проф. Даниела Дашева (зам.-председател).
Поради възникнала авария на тръбопровод днес от 19,00 часа автобусна спирка "Хаджи Димитър" няма да бъде обслужвана. След спирка "Роза" автобусите по линия 10 продължават по локалното платно и на кръстовището с ул. "Подвис" завиват надясно за да се включат по маршрута си, съобщават от Градски транспорт.
Нерегламентирано сметище се е образувало на ул. "Праскова" в кв. "Пчелина" във Варна. Незаконно изхвърляне на боклук, включително и едрогабаритни отпадъци, се извършва от месеци, разказа Радослава Сидерова. По думите й на площадката доскоро е имало два контейнера за битов смет, сега поради неясни причини е само един. Проблемът обаче не се изчерпва само..
По информация, потвърдена от Министерство на външните работи, Руската федерация, чрез дипломатическа нота, изпратена от своето посолство в София до МВнР, е отправила искане за откриване на Генерално консулство във Варна, съобщават от "Продължаваме промяната - Демократична България" - Варна в своя позиция. Те посочват, че посоченият аргумент е..
8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърския плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра височина. Въпреки спешните реанимационни действия детето починало. За момента полицията в Несебър е задържала три лица, предоставящи атракциона "парасейлинг", предаде БНР-Бургас. Инцидентът се е..
От 19 август 2025 г. започва основният ремонт на ул. „Капитан Райчо“ във варненския район „Младост“. Обновяването ще обхване участъка от бул. „Васил Левски“ до ул. „Под игото“, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Проектът предвижда пълна подмяна на водопроводната мрежа, нови асфалтова и тротоарни..
Един мигрант от Египет е загинал днес при тежка катастрофа край село Божаново, община Шабла. Инцидентът е станал след преследване от страна на гранична полиция, след като по-рано през деня миниванът не се подчинява на сигнал да спре за проверка. Около 11.30 часа е подаден сигнал от АПИ за неспиране на автомобил при техен сигнал близо до Каспичан, в..
Гуми и сухи треви горят край село Звездица. Три екипа на пожарната се борят с овладяване на пожара, съобщиха от пресцентъра на полицията във Варна.