Дирекциите социално подпомагане започват от утре -1 ноември, приемане на документи за отпускане на ваучери за храна и стоки от първа необходимост за украинските бежанци у нас. Ваучерите ще са на стойност от 100 лв. и ще бъдат валидни за срок от два месеца от издаването им. Финансирането за помощта се осигурява по Оперативната програма за храни и основно материално подпомагане от Фонда за европейско подпомагане на най-нуждаещите се лица 2014-2020 година.
На територията на област Добрич настанените бежанци от Украйна са около 7 000, като по-голямата част от тях са в община Балчик. Ще бъде създадена организация, за да се улесни процесът по кандидатстване и проверка на документите, заяви директорът на Регионалната дирекция "Социално подпомагане" Ирена Баирова.
При закупуване на стоки на по-ниска стойност не може да бъде върната разликата в пари. Ваучерите ще се отпускат само за бежанците, които имат регистрация за временна закрила.
Чуйте повече в звуковия файл:Инициативата „Правосъдие за всеки“ организира протест под надслов „Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!“. Той се провежда тази вечер пред Съдебната палата и ще премине в шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост, съобщава БНР. Протестът е провокиран от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Борислав Сарафов..
Ози Озбърн, легендарният фронтмен на Black Sabbath и една от най-емблематичните фигури в рок музиката, почина на 76-годишна възраст, предаде Гардиън. Семейството му съобщи: „С дълбока скръб, която думите не могат да опишат, съобщаваме, че нашият любим Ози Озбърн почина тази сутрин. Той беше заобиколен от семейството си и любов. Молим за уважение към..
Тежък пътен инцидент е възникнал снощи около 21.40 ч. на спирка „Севастопол“, посока центъра на Варна, съобщават от пресцентъра на Министерството на вътрешните работи. По първоначални данни, 19-годишен водач на „Опел Астра“ блъснал спрелия пред него л.а. „Дачия Лоджи“, който пък от своя страна ударил стоящия пред него л.а. “Тесла“. В резултат на удара..
Два леки автомобила са изгорели и два са с щети, след като в едната е възникнал пожар пред блок 21 в квартал "Владислав Варненчик" във Варна. Няма пострадали хора, съобщи Николай Костадинов, кмет на района.
Катастрофа между лек автомобил и микробус е възникнала около 14 часа днес на бул. "Цар Освободител" във Варна, срещу голям автомагазин, съобщиха от пресцентъра на варненската полиция. Лекият автомобил е управляван от 37-годишна жена, която движейки се посока жк „Владислав Варненчик“, в близост до пешеходната пътека, губи управление и навлиза в..
Правителството иска до края на следващата седмица в парламента да бъдат приети промените в Закона за еврото. Това заяви премиерът Росен Желязков, цитиран от БНР, на свиканото от него заседание на Механизма за координация на наблюдението и контрола във връзка с въвеждането на еврото в България. "Затова до ваканцията на парламента този..
Полицаи са помогнали на човек със симптоми на инфаркт, който е бил в задръстване на магистрала "Хемус", съобщиха от МВР. По първоначални данни около 11 часа в тръбата на тунел "Витиня", в посока Варна, са се ударили камион и две коли, предаде БТА. Цветелин Хубанов и Георги Жеков са получили сигнал, че в образувалото се задръстване в посока София на..