Изграждане на многоетажни паркинги, строителство на градска железница, развитие на нова туристическа зона - "Южен бряг", която да обхваща "Аспарухово" и Галата", са част от проектите, които са заложени в новата стратегия за развитието на туризма във Варна до 2030 година, разкри проф. Стоян Маринов от Варненската туристическа камара.
На първо време създаването на здравословна, сигурна и безопасна среда за туристите, които идват във Варна, е най-важният сред приоритет, подчерта той.
Общо седем са целите, включени в програмата, сред тях е и развитието на туризма в четири сезона. Той посочи, че вече е в ход реализацията на тази стъпка. Предвидени са конкретни проекти, за да има туристопоток в есенно-зимния и пролетния период. В тези мъртви месеци, за да има повече посетители ще разчитаме на сватбен, фестивален, делови туризъм.
По думите на Маринов е реалистично да достигнем нивата на туризма преди пандемията до края на 2023-та година. При благоприятно развитие на ситуацията следващите години ще отчитаме и ръст, прогнозира той.
Чуйте повече от интервюто на Даниела Стойнова със Стоян Маринов:
Оттеглянето на Бюджет 2026 и реакцията на Бойко Борисов е рефлекс, основан на страх. Той знае до какво може да доведе гнева на хората по улиците. Има несполучлив опит от минали години. Това коментира в предаването на Радио Варна POST FACTUM политологът Теодор Славев. Според него в решението не може да се намери нова управленска логика. Славев..
БСП може да преосмисли участието си в управлението. Това заяви лидерът на социалистите Атанас Зафиров на извънреден брифинг на Позитано 20, предаде БНР. Българската социалистическа партия изрази сериозно безпокойство от решението за отлагане на бюджетната процедура за 2026 година. След съвместно заседание на Изпълнителното бюро на партията и..
Софийска градска прокуратура (СГП) привлече към наказателна отговорност 7 лица за организирана престъпна група, свързана с корупция (чл. 321, ал. 3 НК), и постанови задържането им за срок до 72 часа., предаде БГНЕС. Обвинението спрямо тях е, че от началото на месец януари 2013 г. до 26.11.2025 г. на територията на гр. София, гр. Варна и други части на..
Състав на Варненския окръжен съд измени мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев в по-лека, като го пусна на свобода под парична гаранция в размер на 200 000 лева. Сумата трябва да бъде платена в 7-дневен срок. Десетки симпатизанти на Коцев очакваха произнасянето пред сградата на Съдебната палата, те скандираха "Свобода" и "Победа"...
2025-а година е една от най-тежките в последните 30 години, нуждаем се от кардинални промени в напояването и поземлените отношения, каза по време на откриването на 13-ия национален агросеминар, организиран от Националната асоциация на зърнопроизводителите с участието на МЗХ, председателят на организацията Илия Проданов. Форумът в курорта Албена до..
Състав на Варненския окръжен съд ще се произнесе в 17,00 часа по мярката за неотклонение "задържане под стража" на кмета на Варна Благомир Коцев. Защитата на Коцев - адвокатите Ина Лулчева и Николай Владимиров, поискаха мярка "подписка" като заявиха, че разследването е приключило и Коцев няма как да повлияе, ако е на свобода. След пледоариите на..
Общински съвет – Варна одобри компенсирани промени по бюджета на общината за 2025 г., продиктувани от непланирани разходи и възникнали нови обстоятелства. Корекциите се извършват в рамките на утвърдените бюджетни параметри, като средствата се пренасочват от дейности, които няма да бъдат реализирани през тази година. Според решение на..