С изложба варненският художник и учител по изобразително изкуство Радо Галаганов ще отбележи 60-годишнината си. На 24 ноември в "Хиперион Арт" той ще подреди акварелни платна, рисувани през последните няколко години.
Той е е роден във Варна. Рисува от най-ранна детска възраст. Голямата му любов е графиката. Преди години, обаче, се насочва към акварела.
"При графиката има едни по-трудоемки процеси. А аз преди години претърпях един инцидент. И след това, което ми се случи, трябваше да намеря начин и този начин го открих с акварела. Изложбата по повод 60-годишнината се казва "Разкази с акварел."
Римляните имат една поговорка "Укроти водата", цитира я Радо Галаганов.
"Обаче не знам как се укротява водата. Някои казват, че водата винаги си намира път. Акварелът, няма какво да се заблуждаваме, е една уникално трудно техника. Това е един невероятно сложен процес. Лично съм се убедил. И понеже страстта ми е графиката, когато започнах да работя акварел, някак се можах да избягам. А акварелът е характерен с това ефирно преминаване, този въздух, тази лекота. В един момент усещам как контурите ми са ясни, категорични, строги. Но на места си позволявам леки преходи от едно към друго. Приказна техника."
Повече от Радо Галаганов чуйте в интервюто, което той даде за предаването "Гравитация нула"
Пол Маккартни обяви издаването на нова колекция от песни на The Beatles. Артистът съобщи това на страницата си в социалната мрежа Instagram. Според него, изданието ще се казва Anthology 4, като в мрежата вече се появи евентуален списък с песни. „Историята на Бийтълс по техни думи. Anthology 2025 - музика, книга и сериал на платформата Disney+ ще..
"Фауст“ от Шарл Гуно, премиерна постановка на Варненската опера, дело на режисьорката Вера Немирова, закрива 16-ото издание на фестивала Опера в Летния театър на 27 август. Творбата на Гуно е от най-популярните опери, създадени през втората половина на XIX век. Либретистите Жул Барбие и Мишел Каре адаптират поемата на Гьоте, която вдъхновява редица..
33-тото издание на международния филмов фестивал „Любовта е лудост“ започва тази вечер във Варна и ще продължи до края на месеца. Откриването ще бъде от 19 часа в Зала 1 на Фестивалния и конгресен център. Начало на събитието ще даде италианската романтична комедия на режисьора Паоло Дженовезе „Любовта е лудост“, която "връща старата слава на..
Поради заболяване на актьор представлението на „Лавандулови момичета“, предвидено за 5 септември, ще се играе на 30 септември от 19, 00 часа на Сцена Филиал, съобщават от Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ Варна. Всички закупени билети важат без презаверка. Желаещите да върнат своите билети могат да го направят до 31 август на касата на ДТ „Стоян..
„Русалка“ от Антонин Дворжак е с първо представление в България в рамките на 16-ото издание на фестивала „Опера в Летния театър“ във Варна. Премиерата е тази вечер. В главните роли на Русалка и Принца влизат световноизвестното сопрано Красимира Стоянова и тенорът от австрийско-австралийски произход Жерар Шнайдер. Спектакъла ще дирижира..
Лятна Фиеста Балчик 2025 ще се проведе от 21 до 24 август на терена пред клуб АРДА в квартал "Левски" в Балчик. Празникът ще премине под мотото "Море, музика и още нещо..." и ще бъде с вход свободен. Началото на програмата, която включва разнообразни активности и забавления, ще е от 18.30 часа всеки ден. Фестивалът се организира от дружеството "Електра..
Фотографската изложба „По следите на Михайло Парашчук“, посветена на талантливия украинския скулптор, оставил трайна културна следа у нас чрез своето забележително творчество, откриха във Варна. На събитието присъстваха изпълняващият функциите кмет на Варна Павел Попов, организаторите - посланикът на Република Украйна в България Олесия Илашчук,..