Варна се нарежда не трето място в страната по брой на семейните фирми. През 2021 г. 6 665 са активните предприятия в област Варна, които декларират, че бизнесът им е семеен. В сравнение с 2020 г. техният брой намалява с 258, или с 3.7%, а в сравнение с 2015 г. - с 669, или 9.1%, съобщават от Териториално статистическо бюро - Североизток.
През 2021 г. на територията на област Варна функционират 7 % от активните фамилни предприятия в страната, което я поставя на трето място. Преди нея са областите София (столица) с 23.5% ( 22 522 предприятия) и Пловдив с 10.3% (9 834 предприятия) относителен дял на активните фамилни предприятия.
През 2021 г. броят на работещи в семейния бизнес в област Варна е 27 082, или 7.2% от заетите лица в активните фамилни предприятия в страната. В сравнение с 2020 г. техният брой намалява с 653, или с 2.4%, а в сравнение с 2015 г. - с 1 710, или 5.9%.
Варна е трета сред областите с най-голям относителен дял на заетите в активните фамилни предприятия. Първа е област София (столица) с 90 234 заети, или 23.8%, следвана от област Пловдив с 39 961 заети лица, или 10.6%.
Ремонтът на басейн "Юлиан Русев" в ПК "Приморски" ще започне на 9 септември и ще продължи между 2 и 3 месеца. Това бе уточнено на спешна среща между плувните клубове в града и общинската администрация. Общината е осигуриla финансиране за химичесkи препарати, тъй като обществената поръчка за тяхната доставка се обжалва. Общината ще търси спонсори за тези..
Екипът на Министерството на труда и социалната политика вече работи по предложения за бюджета за 2026 година, като основен приоритет е повишаването на обезщетенията за втората година от отглеждането на дете, както и на помощта за раждане на първо, второ и трето дете. Това заяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред медии във..
Във връзка с постъпило заявление за организиране на шествие преди футболната среща между ФК „Спартак 1918“ и ПФК „Черно море“, на 16 август (събота) ще бъдат въведени следните временни промени в организацията на движението: -От 17:40 ч. до 18:30 ч. ще бъде преустановено движението на автомобили по бул. „Цар Освободител“ в участъка от кръстовището с..
Във варненския катедрален храм „Успение Богородично“ е Богородичната мозаечна икона „Геронтиса“ (Духовна старица). Тя е донесена на 26 декември 2012 г. , с благословението на тогавашния Варненски и Великопреславски митрополит д-р Кирил, от манастира „Пантократор” на Света Гора Атон. Пресвета Богородица е изобразена в молитвена поза в цял ръст...
С тържествена света литургия започна празникът на Варна в катедрален храм „Свето Успение Богородично“. Храмът се изпълни с хора отрано. Чуйте репортажа на Мариела Димитрова: В 10.30 на площад „Св. Св. Кирил и Методий“ ще бъде издигнат флага на Варна. В 19.30 изявени варненци ще бъдат наградени с почетни звания и отличия, след което ще има..
Петима възпитаници на Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“ бяха отличени с плакет на Община Варна и грамоти за постигнати високи резултати на проведените тази година международни олимпиади по математика, информатика, лингвистика, география и физика. Павел Василев и Звездемир Пенев от МГ – Варна са сред наградените те разказаха за постиженията си в..
Един човек е загинал, а поне 5-ма са ранени при тежката катастрофа между автомобил и автобус на градския транспорт в София, предаде БНР. Сигналът за инцидента е подаден в столичната "Пътна полиция" в 01:56 часа. Тогава автобус, който се е движил по нощната линия, се е ударил с лек автомобил на кръстовището на столичните булеварди "Възкресение" и..