Изплащането на пенсиите през януари 2023 г. чрез пощенските станции ще започне на 9 януари (понеделник) и ще приключи на 20 януари (петък). Според Наредбата за пенсиите и осигурителния стаж пощенските станции изплащат пенсиите и добавките към тях в периода от 7-о до 20-о число на месеца, за който се отнасят, но когато тези дати са неработни дни, какъвто е случаят със 7.01.2023 г. (събота), изплащането започва в началото на следващия работен ден – 9 януари. То ще се извършва съобразно изготвен график, който ще бъде обявен във всяка една от пощенските станции, съобщават от НОИ.
Преводите на сумите за януарските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 9 януари 2023 г.
Графикът за всички видове плащания, извършвани от Националния осигурителен институт към осигурените лица и пенсионерите, се актуализира всеки месец и е достъпен през интернет страницата на института, рубрика „Календар на плащанията“.
Най-вероятно кметът на Варна Благомир Коцев ще бъде преместен от София във Варненския затвор в началото на следващата седмица. Това съобщи единият от адвокатите на кмета Ина Лулчева, в предаването на Радио Варна „Позиция“. „Надявам се, че съдът във Варна ще измени мярката на Благомир Коцев. Това той ще може да се върне при семейството си, а и..
През тази седмица от Института за пазарна икономика представиха свой, алтернативен на държавния бюджет, с драстични реформи и орязване на разходите в администрацията, здравеопазването и съдебната система. Така, според експертите, ще се предотврати задълбочаването на дефицита до края на десетилетието и ще се избегне "румънския сценарий". Не говорим..
Дейността по почистване на дъждоприемните шахти във Варна трябва да бъде приоритет, за да не се стига до наводнения и нарушаване на инфраструктурата. Това каза Явор Димитров, директор на "Басейнова дирекция" - Черноморски район. Той посочи, че в Плана за управление на риска от наводнения за морската столица е отбелязано, че в ниските си части..
Лоши са условията за туризъм в планините, казаха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на БЧК. Те допълниха, че има мъгли, а по високите части - и ураганни ветрове. Температурите са ниски. От ПСС казаха също, че през последните 24 часа не е имало инциденти в планините.
Атина обяви цялостна реформа на въоръжените си сили, целяща да компенсира намаляващия брой на наборниците, предаде ДПА. Основна мярка е създаването на корпус от 150 000 резервисти, като доброволци ще бъдат мъже между 45 и 60 години. От 2026 г. за пръв път и жените на възраст между 18 и 26 години ще имат възможност да служат доброволно за 12 месеца,..
На 91-годишна възраст в Милано почина гранддамата на италианската естрада Орнела Ванони, съобщават италиански издания. Ванони е починала от инфаркт. Орнела Ванони е родена в Милано на 22 септември 1934 г. и е не само прочуто име в италианската естрада, но е била също и актриса и телевизионна водеща. Нейният талант бележи историята на музиката,..
Днес ще има променлива облачност, по-значителна в следобедните часове, но почти без валежи. Ще духа слаб до умерен поривист вятър от юг, по-късно следобед по поречието на Дунав временно ще се обърне от запад-северозапад, към вечерта от изток-североизток. Ще остане топло за сезона с максимални температури между 17° и 22°, за Варна около 20°...