Въпрос с повишена трудност, след като от декември до януари календарът е изпълнен с дни за празнуване, в които трапезите се пълнят, а след тях и ние напълняваме.
Маргарита Корольова, диетолог и кандидат на медицинските науки съветва как да отслабнем по-бързо след новогодишните празници.
Специалистът подчерта, че който иска да свали излишни килограми, 50 процента от диетата му трябва да се състои от задушени зеленчуци. Тя съветва да се консумират поне 500 грама зеленчуци на ден. "Те не само създават условия за поддържане на имунитета, но и осигуряват добра детоксикация, т.е. премахване на веществата, които са се натрупали в организма в резултат на злоупотреба с големи количества сладкиши, мазнини и алкохол", казва тя.
Лекарят заяви, че си струва да се включат витаминни добавки в менюто и да се консумират повече протеини от естествен произход. "Два до три пъти седмично варено месо, за хора на 45 години плюс веднъж на седмица".
Според диетолога солта трябва да се избягва, тъй като тя задържа течностите. Освен това Корольова препоръчва да се пие много вода, за да може организмът бързо да се освободи от излишните вещества. "Ако премахнем солта и пием достатъчно течности, ще свалим повече от половината от натрупаното тегло, веднага ще усетите резултата", каза лекарят.
Преди минути в жк. "Владислав Варненчик", до бл. 9, посока пощата, е проверен с дрегер водач на товарен автомобил. Пробата е показала 4,85 промила. Мъжът е варненец на 45 години. Три пъти до момента му е отнемана книжката. Има в биографията си 7 акта, 7 наказателни постановления и два фиша, съобщават от варненската полиция.
Да бъдат осигурени допълнителни 860 000 лева от общинския бюджет, за да се покрият разходите за храна в детските градини във Варна. Това решиха общинските съветници от Постоянната комисия „Наука и образование“ днес. Средствата ще бъдат пренасочени от други пера, след кметска заповед за извършване на компенсирани промени. Предложението ще бъде..
Варна се подготвя за едно от най-значимите културни събития – отбелязването на 100-годишнината на Международния музикален фестивал "Варненско лято" през 2026 г. Основен акцент в предстоящата програма е концертът на световноизвестния тенор Пласидо Доминго, който за първи път ще пее пред варненска публика през април следващата година. Това стана ясно на..
С въвеждането на "зелената зона" за кратковременно паркиране паркоместата по ул. "Български орел" драстично ще намалеят. За това предупреждава Румен Динчев, който живее на съседната улица "Овче поле". По думите му сега по нея, успоредно на тротоара пред блоковете, могат да спрат 16 автомобила, което вече няма да е възможно, след като зоната заработи...
В рамките на година и осем месеца продължи проектът, посветен на това как да се научим да не изхвърляме храна. Четири организации от България, Турция, Грузия и Гърция обединиха усилията си за разработване на обучение FoodWISE – в превод ИЗПОЛЗВАЙ ХРАНАТА МЪДРО/МЪДРО ХРАНЕНЕ. П роблемът у нас е голям, особено за малките населени места -..
Варна се подготвя за едно от най-значимите културни събития – отбелязването на вековния юбилей на Международния музикален фестивал „Варненско лято“ през 2026 г. Основен акцент в предстоящата програма е концертът на световноизвестния тенор Пласидо Доминго, който за първи път ще пее пред варненска публика през април следващата година. Това стана ясно на..
С над 200 километра в час е карал пияният шофьор, участвал в гонка с полицията снощи във Варненско. Задържаният е на 33 години, а зад волана е седнал солидно почерпен - пробата е показала 2,29 промила алкохол в кръвта. Колата му е конфискувана, след среднощното преследване от четири полицейски автомобила -две от ОД на МВР-Варна и две от ОД на..