Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сабаленка обърна Рибакина и е новата шампионка на Аустрелиън Оупън

Арина Сабаленка
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Арина Сабаленка от Беларус спечели първа титла от Големия шлем в кариерата си, след като победи казахстанката Елена Рибакина с 4-6, 6-3, 6-4 във финала на Аустрелиън Оупън. Сабаленка загуби първия сет срещу шампионката на Уимбълдън, но след това вдигна оборотите и стигна до обрат, за да грабне трофея.

23-годишната Рибакина бе по-уверена на старта на двубоя и поведе с пробив и 4-2, но Сабаленка изравни до 4-4. Казахстанката отговори подобаващо и взе следващите два гейма, за да затвори първия сет. Опряна до стената, Сабаленка заигра още по-агресивно и прецизно, за да постигне единствения пробив във втората част и да я спечели с 6-3. Решаващият трети сет вървеше на сервис до 3-3, когато Сабаленка нанесе решаващия удар, за да пробие. Когато сервираше за титлата при 5-4, беларускинята пропусна три мачбола, но в крайна сметка успя да затвори мача след близо два часа и половина игра.

Статистиката показа превъзходството на Сабаленка, която не загуби подаването си нито веднъж във втория и третия сет. Тя записа цели 51 печеливши удара срещу 28 непредизвикани грешки, докато балансът на Рибакина бе 31/25. Новата шампионка в Австралия заби 17 аса и вкара 65 процента първи сервис, което бе от ключово значение.

С този успех 24-годишната Сабаленка ще се изкачи до второто място в световната ранглиста от понеделник, докато Рибакина ще влезе в топ 10 на света за първи път в кариерата си.


По публикацията работи: Ваня Славова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ценен медал за лекоатлетката Натали Костова

Варненската лекоатлетка на клуб "Виктория" Натали Костова взе бронзово отличие на Балканския шампионат за жени в Белград.  Най-обнадеждаващ е фактът, че това момиче е само на 17 г и се справя с конкуренцията. Натали израства видимо. Треньор на състезателката е Димчо Радев.

публикувано на 16.02.25 в 09:33

Борците ни отлични на турнира "Петко Сираков - Иван Илиев"

Три златни медала спечелиха българите по време на втория ден от силния международен турнир "Петко Сираков - Иван Илиев", който се провежда в столичната зала "София". Ивайло Тисов стана №1 в категория 57 кг на свободния стил, след като спечели своята група. Той записа отлични четири победи с технически туш 10:0! Втори в това класиране остана друг..

публикувано на 16.02.25 в 09:32

"Сините" се справиха при визитата на "Хебър"

„Левски“ изигра втори пореден много силен мач при новия треньор Хулио Веласкес. След успеха над „Лудогорец“ в първия пролетен кръг „сините“ изнесоха истинска футболна лекция в Пазарджик и победиха „Хебър“ с 4:1. Евертон Бала и Джавад Ел Джемили бяха над всички, като първият вкара два красиви гола, а Джава се отчете с гол и две отлични асистенции...

публикувано на 16.02.25 в 09:31

Лесна победа за "Левски"

Наставникът на женския ни тим Радослав Арсов даде почивка на основни състезателки за третия мач от сезона срещу „Дея“, който „сините“ спечелиха в зала „Левски“ отново с 3:0 (25:16, 25:20, 28:26). „Левски“ има вече 12 победи в първенството и 2 загуби и 37 точки. Лидер е „Марица“ с 13 победи и 38 точки.

публикувано на 16.02.25 в 09:29

Дербито на Варна беше спечелено от "Черно море" (ВИДЕО)

Черно море спечели дербито на Варна по водна топка. Те се наложиха над състава на другия варненски тим Спартак с 9-8. Станислав Райков от "Спартак" е MVP. Двата тима направиха добър мач. Имаше обрати, имаше и равенство, но по-организирани бяха "моряците", които се добраха до успеха заслужено.

публикувано на 15.02.25 в 20:33

"черно море" с равенство в Крумовград

Oтборите на Крумовград и Черно море завършиха при резултат 1:. Попаденията реализираха Мазир Сула (40) и Сидни Обиса (51). Домакините завършиха втора поредна среща с девет души, след като главният съдия изгони Сенаси Си и Каталин Ицу.

публикувано на 15.02.25 в 20:30

Спартак"- Варна победи "Ботев" - Пловдив (ВИДЕО)

Футболистите на "Спартак" - Варна стигнаха трудно до победата срещу "Ботев"-Пловдив. те спечелиха с 1-0, като автор на гола стана Ивей Ромееш в 55 минута. Домакините направиха добър мач срещу силен противник и се поздравиха с трите точки. Двата тима си размениха по една греда.

публикувано на 15.02.25 в 20:29